پرده, شید

آشنایی با باید و نبایدهای انتخاب پرده¬ی شید برای اتاق خواب

آشنایی با باید و نبایدهای انتخاب پرده­ی شید برای اتاق خواب

امروزه استفاده از پرده شید در بین افراد بسیار پرطرفدار شده است زیرا این مدل از پرده­ها را می­توان در همه­ی مکان­های منزل از جمله اتاق خواب، آشپزخانه و … استفاده کرد و به دلیل تنوع داشتن در طرح و رنگ به راحتی با هر نوع دکوراسیون هم­خوانی پیدا می­کنند.

این پرده­ها که نام آنها برگرفته از کلمه انگلیسی به معنای سایه می­باشد از یک تکه پارچه با جنس­های مختلف کتان، پنبه، ابریشم و پلی استر و … تولید می­شود که مکانیزم و عملکرد آن به این صورت می­باشد که در حول یک محور به سمت بالا و پایین حرکت می­کند و دارای مدل­های مختلفی مانند شید رول، شید بالونی، شید رومی و … می­باشند که به خاطر تنوع در طرح و رنگ و همچنین مزیت­ها و ویژگی­هایی که در زیر به آنها اشاره می­کنیم امروزه استفاده از آنها به عنوان پرده اتاق خواب بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است.

  1. قابلیت تنظیم نور فضای داخلی اتاق خواب

همان طور که می­دانید اتاق خواب یکی از مکان­هایی می­باشد که افراد بیشتر وقت خود را در آن جا می­گذرانند و باید در طول روز از مقدار نور مناسبی جهت انجام فعالیت­های روزانه نظیر مطالعه کردن و کارهای مختلف دیگر برخوردار باشد که پرده شید به خوبی قابلیت تنظیم نور ورودی اتاق خواب را دارا می­باشد و افراد می­توانند با بالا و پایین کشیدن و تنظیم پرده، میزان نور ورودی به اتاق خواب را به میزان دلخواه خود تنظیم کنند.

  1. حفظ حریم خصوصی

حفظ حریم شخصی و دید نداشتن افراد بیرون به اتاق خواب یکی از ویژگی­هایی می­باشد که بسیار مورد توجه ایرانیان می­باشد که با استفاده از پرده شید به خوبی می­توانند حس امنیت و آرامش را در اتاق خواب خود تامین کنند زیرا فوم استفاده شده در پشت این پرده به نحوی می­باشد که قابلیت عبور نور از آن وجود ندارد و افراد با کشیدن این فوم می­توانند مانع از دید داشتن افراد از بیرون منزل به اتاق خواب شوند.

  1. قابلیت نصب و کاربرد سریع و آسان

پرده شید بر خلاف پرده­های تجملاتی و پر زرق و برق قابلیت نصب آسان و سریعی دارند و افراد می­توانند بعد از نصب برای هدایت کردن این پرده به سمت بالا و پایین به دو شیوه دستی و یا با ریموت کنترل این کار را انجام دهند.

  1. قابلیت چاپ تصاویر دلخواه

قابلیت چاپ تصاویر متنوع یکی دیگر از ویژگی­های منحصر به فرد این پرده می­باشد که افراد را ترغیب به استفاده از آن برای اتاق خواب می­کند به این صورت که افراد می­توانند در دو طرف این پرده تصاویر دلخواه خود را چاپ کنند و بدین وسیله فضایی متفاوت در اتاق خواب خود ایجاد کنند.

  1. هماهنگی با هر نوع دکوراسیونی

پرده شید دارای طرح و رنگ­های متفاوت و گوناگونی می­باشند که از این نظر باعث شده است تا افراد در هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب خود گزینه­های بیشتری داشته باشند و بتوانند طرح و رنگ متناسب با دکوراسیون و فضای اتاق خود را انتخاب کنند.

پست های مرتبط