فرش

آیا خرید یک فرش برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کار معقولی هست؟

فرش مناسب دکوراسیون داخلی آشپزخانه

آیا خرید یک فرش برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه کار معقولی هست؟

آشپزخانه قسمتی از خانه شما هست که برای دکوراسیون آن نیاز به فکر زیاد دارید تا نتیجه مطلوب و جذابی بگیرید. بنابراین هیچکس نباید دکور کردن این قسمت از خانه را دست‌کم بگیرد. چرا که آشپزخانه یکی از مهم‌ترین مکان‌های خانه محسوب می‌شود.

آشپزخانه همیشه یکی از پراستفاده‌ترین قسمت خانه هست که بیشتر از مکان‌های دیگر توی چشم است و مهمان‌های‌تان به آن توجه می‌کنند. از این‌رو دکوراسیون داخلی آشپزخانه باید به طور ویژه‌ای بررسی شود.

حالا یکی از اولین اقدامات ما خرید آیتم‌های مناسب برای چیدن در این فضا خواهد بود. یکی از زیباترین و مهم‌ترین آیتم‌هایی که در آشپزخانه قرار می‌گیرد، فرش است. آیا شما هم دغدغه خرید یا عدم خرید فرش مناسب برای این فضا را دارید؟پس بهتر است که این مقاله را تا انتها بخوانید تا متوجه شوید.

 

فرش مناسب دکوراسیون‌داخلی آشپزخانه

دقیقا مانند اتاق نشیمن آشپزخانه هم به نوعی قلب خانه شما محسوب می‌شود. زیرا شما به همان اندازه در این فضا رفت و آمد اعضای خانواده را خواهید داشت. تقریبا در هر سه وعده و حتی بیشتر اعضای خانواده در این مکان جمع می‌شوند. این مکان حتی جای محبوبی برای یک گفتگوی صمیمانه شما با دوستان و همسایگان خواهد بود. پس هر طوری حساب کنید نمی‌تواند اهمیت این مکان را انکار کنید.

حالا شاید تفکر بعضی از افراد از وجود فرش برای آشپزخانه این باشد که در اثر روزمرگی‌ها ساییده یا پاره می‌شود و جلوه لوکسی به فضای دکوراسیون داخلی آشپزخانه نمی‌دهد. اما این تفکر خیلی از واقعیت به دور است. فرش‌های مرغوب و مناسب زیادی وجود دارند که متنوع و زیبا هستند و شما با خرید آنها می‌توانید راحتی و جو گرمی را به این قسمت از خانه خودتان هدیه دهید.

برای مثال از آنجائی که اکثر آشپزخانه‌ها دارای کابینت‌هایی به رنگ سفید یا خنثی هستند که یک اتمسفر آرام و لطیفی برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه می‌سازند، بهترین راه برای زیباتر کردن این فضا با کمک فرش اضافه کردن رنگ‌های جسورانه‌تری به این فضا می‌باشد. با این کار شما عملا الگوها و رنگ‌های پر جنب و جوشی را در کنار هم قرار می‌دهید که نتیجه این است که جلوه بصری و عمق بیشتری را به دکوراسیون داخلی آشپزخانه وارد می‌کند.

در حقیقت فرش‌ها هم سهم عمده‌ای در تعریف فضای آشپزخانه به صورتی که می‌پسندید، دارند. علاوه بر این رنگ‌ها به راحتی در پوشاندن لکه‌ها کمک‌کننده هستند. شما با خرید یک فرش ارزان و کوچک برای آشپزخانه می‌تواند در صورت لزوم با گذشت زمان فرش آشپزخانه را تعویض نمایید.

پست های مرتبط