دکوراسیون

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی فضای کوچک

دکوراسیون داخلی فضای کوچک (3)

اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی فضای کوچک، زمانیکه بحث به طراحی و دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک می­‌رسد، همه سعی می­‌کنند تا حد ممکن قوانین کاردینال را رعایت کنند. همه چیز را سبک نگه ­می‌­دارند یا اطمینان حاصل می­‌کنند که اندازه مبلمان به درستی انتخاب شده باشد.

اما زمانیکه شما در دکوراسیون داخلی خانه کوچک خود در حال تلاش هستید که از هر اینچ حداکثر استفاده را ببرید، ممکن است نتیجه­‌ای بگیرید که کاملاً معکوس باشد.

بنابراین باید اشتباهات رایجی که تقریباً همه انجام می­‌دهند را بشناسید و از انجام دادن آن‌ها اجتناب کنید.

ما در این مقاله شما را با این اشتباهات آشنا می­‌کنیم تا بتوانید با خیال راحت تغییراتی را در دکوراسیون داخلی فضای کوچک خود اعمال کنید و نتیجه خوبی بگیرید.

رایج‌­ترین اشتباهات در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک

دکوراسیون داخلی فضای کوچک (1)

فضاهای ذخیره‌­سازی زیاد:

زمانیکه شما در یک آپارتمان یا فضای کوچک دیگری زندگی می­‌کنید، داشتن فضاهای ذخیره‌­سازی برای شما بسیار پرسود است. به هر حال شما نیاز به مکان­‌هایی برای ذخیره­‌سازی لوازم خود دارید. اما ساختن فضاهای ذخیره‌­سازی با تعداد زیادی جعبه و سبد دکوراسیون داخلی شما را نامناسب می­‌کند و سبب می­‌شود که فضای شما کوچک­تر دیده شود.

 

قطعات کوچک:

در دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک بسیار مهم است که مبلمانی که انتخاب می­‌کنید دقیقاً مناسب فضایی که در اختیار دارید، باشد. برای مثال گذاشتن یک نیمکت بزرگ در مکان مخصوص مطالعه فقط باعث خفه به نظر رسیدن فضا می­‌شود.

اما باید بگویم که مبلمان کوچک نیز همین اثر را دارد. گاهی یک قطعه بزرگ بهتر از چند قطعه کوچک مانند فرش‌­ها می­‌باشد. بنابراین چند قطعه بزرگ و مبلمان با اندازه مناسب انتخاب کنید تا اتاق شما جادارتر به نظر آید.

 

دکوراسیون داخلی فضای کوچک (1)نور کم:

نورپردازی یکی از عناصر مهم و اصلی در دکوراسیون داخلی است و متاسفانه یکی از مسائلی که مردم به هنگام کاربرد آن در فضاهای کوچک دچار اشتباه می­‌شوند.

هیچکس دلش نمی­‌خواهد وارد یک اتاق کوچک و نسبتاً تاریک شود. بعضی از صاحبان خانه زمانیکه به قسمت نورپردازی خانه می‌­رسند، معمولاً از اهمیت آن غافل هستند.

آیا چراغ‌­های سقفی برای روشنایی فضای کوچک شما کافی نیستند؟ متاسفانه گوشه­‌های تاریک خانه باعث می­‌شوند که فضای شما کوچک­تر به نظر برسند. بنابراین از انواع لوازم نورپردازی برای اتاق خود استفاده کنید. برای مثال به سراغ استفاده از چراغ­‌های دیواری، لامپ­‌های سقفی، چراغ‌­های پایه­‌دار و … بروید.

 

استفاده از دیوار:

هل دادن تمام مبلمان به روی دیوارها در یک فضای کوچک هر چند هوشمندانه است، اما همیشه جوابگو نیست. این ترفند برای طراحی‌­های محدود و عجیب مناسب است. نیمکت‌­ها را به دور از دیوار قرار دهید تا میزهای جانبی کنار دیوار قرار گیرند یا یک طرح بهتری برای این قسمت که به معاشرت و گفتگو ربط دارد، در نظر بگیرید.

پست های مرتبط