دکوراسیون, دکوراسیون منزل ایرانی

اصول ست کرن پرده با رنگ مبل و فرش

اصول ست کرن پرده با رنگ مبل و فرش

از دید طراحان دکوراسیون، انتخاب پرده مهمترین رکن برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل به شمار می­آید که افراد در هنگام انتخاب آن باید به هماهنگ بودن و ست شدن رنگ پرده با دیگر اجزای منزل به خصوص فرش و مبلمان که در کنار پرده مهمترین­ اجزاء برای طراحی دکوراسیون منزل به شمار می­آید دقت فراوان داشته باشند. زیرا فرش، مبل و پرده سه جزء اصلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل می­باشند که معمولا همیشه در کنار هم قرار می­گیرند لذا هماهنگی بین آنها می­تواند فضای زیباتر و دلنشین­تری در محیط ایجاد کند.

 

 

طراحان دکوراسیون داخلی منازل توصیه می­کنند که افراد برای ست کردن پرده با مبلمان و فرش، اول اقدام به خرید مبلمان و بعد پرده و فرش کنند تا بدین وسیله بتوانند انتخاب بهتری در مورد رنگ و جنس پرده و هماهنگ بودن آن با مبلمان و فرش داشته باشند. برای مثال زمانی که شما اقدام به خرید مبلمان­هایی با رنگ آبی و سفید می­کنید بهتر است پرده­ای با رنگ سفید که والان­های آبی دارد انتخاب کنید و در کنار آن از یک فرش با رنگ روشن مثل کرم که مقدار خیلی کمی رنگ آبی در آن به کار رفته است استفاده کنید.

برای ست کردن پرده، مبلمان و فرش در منازل همیشه لازم نیست از رنگ­های مشابه استفاده کنید و می­توانید از تکنیک­هایی مانند استفاده از رنگ­های مکمل و استفاده از رنگ­های خنثی نیز استفاده کنید.

از جمله الگوها و شیوه­هایی که می­توانید برای ست­کردن رنگ پرده، مبلمان و فرش­ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود انجام دهید می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ست کردن پرده و مبلمان قرمز رنگ

همان­طور که می­دانید هر رنگ­ غالبی به طور معمول زیر طیف­های رنگی مخصوص به خودش را دارد و رنگ قرمز نیز چنین می­باشد زمانی که شما قصد دارید از مبلمان و پرده­های با رنگ قرمز استفاده کنید باید به دو نکته توجه کنید:

  • برای ایجاد توازن در محیط رنگ دیوار حتما باید یک رنگ خنثی و روشن در نظر گرفته شود
  • رنگ قرمز پرده و مبلمان دقیقا باید مشابه همدیگر باشد و در صورتی که رنگ قرمز پرده و یا مبلمان کمی­ تیره­تر و نارنجی­تر و … باشد توازن و هماهنگی محیط را به هم می­زند.

رنگ فرش نیز می­تواند به رنگ قرمز و یا یک رنگ خنثی باشد.

  1. استفاده از رنگ­های خنثی در انتخاب پرده

برای ست کردن پرده، مبلمان و فرش­ها همیشه نیاز نیست که از رنگ­های یکسان استفاده کنیم بلکه می­توانیم از رنگ­های خنثی مثل بژ و طوسی برای ست کردن مبلمان و پرده­ها استفاده کنیم و بدین وسیله در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود توازن و هماهنگی ایجاد کنیم.

  1. ست کردن پرده با مبل طوسی

استفاده از مبل­های طوسی یکی از پرطرفدارترین رنگ مبل مورد استفاده فتودراپه می­باشد که افراد می­توانند برای ست کردن پرده با این رنگ مبلمان از رنگ­های نوک مدادی و مشکی و همچنین پرده­های آبی و طوسی روشن استفاده کنند.

همچنین استفاده از کف­پوش­هایی با طرح چوب به خوبی می­تواند سردی رنگ طوسی را رفع کند و فضایی صمیمی و گرم را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کند.

  1. استفاده از مبلمان مشکی و قهو­­ه­ای

مبلمان مشکی و قهوه­ای نیز یکی دیگر از رنگ­های پرطرفدار است که می­تواند در کنار پرده­هایی با رنگ روشن و از جنس حریر فضایی دلنشین، زیبا و متوازن ایجاد کند.

پست های مرتبط