فرش

اهمیت داشتن یک فرش زیبا در دکوراسیون داخلی خانه شما

اهمیت داشتن یک فرش زیبا در دکوراسیون داخلی خانه شما

اهمیت داشتن یک فرش زیبا در دکوراسیون داخلی خانه شما

زمانی که برنامه می‌چینید تا دکوراسیون داخلی خانه را شروع کنید، اول از همه سبک دکوراسیون را مشخص می‌کنید و سپس برنامه می‌چینید که قدم به قدم کارهای آن را تکمیل کنید. قطعا یکی از اولین قدم‌های شما در این راه مشخص کردن قطعات اصلی دکوراسیون داخلی خانه یا اتاق شماست.

شما فرض کنید که می‌خواهید دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن را شروع کنید. یکی از کارهای مهم شما در وهله اول تعیین کردن اینکه از چه لوازمی استفاده کنید و کدامیک را در دکوراسیون خانه بچینید. آیتم‌های مورد نظر شما که برای اینکار مشخص می‌کنید، کدام هستند؟

چه لوازمی را در لیست خرید خود قرار می‌دهید؟قطعا که ما از تاثیر لوازم دکوری و تزئینی بر دکوراسیون داخلی آگاه هستیم، اما پیش از همه این‌ها شما باید در ابتدا لوازم اصلی را بخرید. بنابراین قطعات اصلی دکوراسیون داخلی خانه شما چه آیتم‌هایی هستند؟

از این قطعات اصلی می‌توان به فرش، مبلمان و … اشاره کرد. اهمیت وجود فرش در خانواده‌های ایرانی بسیار بالاست. زیرا ایران هم یکی از صادرکنندگان فرش به جهان است. بنابراین هر خانه ایرانی قطعا بدون فرش چیزی کم خواهد داشت. محال است که شما محدودیت بودجه نداشته باشید و از طرفی فرش نخرید.

یک پیشنهاد عالی برای تکمیل دکوراسیون خانه

فرش یکی از بهترین راه‌ها برای دادن جلوه و زیبایی بیشتر به دکوراسیون خانه شما می‌باشد. فرش گرمای خاصی به خانه شما با هر طرح رنگی می‌بخشد. شما می‌توانید به راحتی فرشی را انتخاب کنید که با لوازم و رنگ دکوراسیون داخلی خانه شما هماهنگ باشد. از آنجائی که هیچ محدودیتی در خرید فرش وجود ندارد.

شما با هر نوع رنگی می‌توانید آیتم دلخواه خود را انتخاب کنید. البته به جز هماهنگی با رنگ‌های موجود در دکوراسیون داخلی می‌توانید از کنتراست یا تضاد استفاده کنید. یعنی به سراغ فرشی با رنگ‌های متضاد با دکوراسیون داخلی بروید تا نتیجه منحصربفردی بگیرید. مطمئن باشید رنگ‌های متضادی که کنار هم قرار می‌گیرند، جذابیت عالی به خانه یا اتاق شما می‌دهند.

 

فرش ایرانی

نکته مهم دیگری که باید علاوه بر رنگ به هنگام انتخاب فرش مناسب برای دکوراسیون خانه در نظر داشته باشید، اندازه فرش است. همانطوری که یک انتخاب رنگ صحیح برای فضاهای کوچک منجر به بزرگتر نشان داده شدن آنها می‌شود انتخاب فرش با اندازه صحیح هم می‌توانید چنین تاثیراتی بگذارد. برای مثال اگر شما برای اتاق کوچک خود به سراغ یک فرش بزرگ بروید، نه تنها اتاق بزرگ‌تر دیده نمی‌شود بلکه از اندازه واقعی خودش هم کوچک‌تر دیده خواهد شد.

پست های مرتبط