پرده

اهمیت پرده در دکوراسیون داخلی خانه

پرده بامبو تصویری

اهمیت پرده در دکوراسیون داخلی خانه

آیا شما به فکر تغییر دکوراسیون داخلی خانه خود با کارهایی از قبیل تعویض پرده­ها، تغییر رنگ، تغییر چیدمان لوازم و… هستید؟شاید هم نمی­خواهید سبک دکوراسیون داخلی را تغییر دهید و می­خواهید تغییری کوچک در محیط خانه یا قسمتی از آن مانند اتاق ناهارخوری داشته باشید؟آیا بعضی از آیتم­ها در خانه شما مانند پرده­های اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما کهنه شده و نیاز به تعویض دارد؟شاید هم شما به تازگی به یک خانه جدید خود نقل­مکان کرده و در فکر خرید پرده برای آن هستید؟در هر صورت اگر می­خواهید به زودی به خرید یک پرده مناسب برای فضای موردنظر خود بروید و نیاز به راهنمایی در این باره برای اهمیت انتخاب پرده مناسب­ دارید تا راحت­تر برای سبک دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا به اهمیت این انتخاب پی ببرید.

 

پرده بامبو زیبا

نکاتی که باید در انتخاب پرده مناسب بدانید!!

همانطور که برای انتخاب آیتمی مانند مبل، کاغذ دیواری و … برای دکوراسیون داخلی خانه خود به سراغ بررسی انواع آنها در طرح، رنگ و متریالهای مختلف می­پردازید تا آیتم موردعلاقه خود را انتخاب کنید، برای انتخاب پرده برای فضای موردنظرتان هم همین روند را باید در نظر داشته باشید. امروزه با تنوع و خلاقیت در ساخت پرده­ها وجود دارد خوشبختانه حق انتخاب بیشتری نسبت به قبل به شما می­دهد. ما در ادامه به راهنمایی لازم برای انتخاب پرده با درنظر گرفتن موارد گفته شده می­پردازیم.

انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی فضای موردنظر خود را دستکم نگیرید. معمولا در دکوراسیون داخلی پنجره­ها نقش مهمی در نورپردازی و قسمت­هایی از آن دارند. به خصوص اگر فضای موردنظرتان با رنگ تیره دکور شده باشد، برای مثال سیاه. در این مواقع ممکن است اتاق پنجره­های بزرگی داشته که به مانند خورشیدی برای این اتاق تاریک عمل می­کنند. از این­رو انتخاب پرده مناسب برای هر فضا باید با توجه به دکوراسیون داخلی، سبک و سایر لوازم فضای مورد نظر انجام شود و نباید پرده را بخش بی­تاثیری از دکوراسیون داخلی بدانید. یک انتخاب نامناسب ممکن هست تمام چیزهایی که برای یک دکوراسیون داخلی عالی و بی­نقض برنامه­ریزی کرده­اید را بهم بزند. بنابراین اگر برای دکوراسیون داخلی فضای موردنظرتان از یک طراح داخلی کمک گرفته­اید، حتما به پیشنهادات او درباره انتخاب پرده برای فضای موردنظر گوش داده و روی گزینه­های پیشنهادی فکر کنید و بخاطر سخت­پسند یا خاص­پسند بودن گزینه­های او را رد نکنید. اگر خودتان کار دکوراسیون داخلی فضای موردنظر را انجام داده­اید و روحیه فعال و ماجراجویی دارید، باید بگویم که برای انتخاب پرده هم زمان کافی بگذارید تا به نتیجه راضی­کننده برسید و هارمونی زیبای ناشی از هماهنگی تمامی آیتم­های دکوراسیون داخلی فضای موردنظرتان را تجربه کنید.

 

پست های مرتبط