دکوراسیون, دکوراسیون منزل ایرانی

با انتخاب پرده¬های بنفش رنگ دکوراسیونی شاهانه داشته باشید.

همان طور که می­دانید امروزه طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده به عنوان مهمترین عضو تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منازل، امری بسیار مهم و اساسی تلقی می­شود و افراد تمایل دارند تا برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده خود از رنگ­های تاثیر­گذار، جذاب و امروزی استفاده کنند.

رنگ بنفش، قویترین طیف رنگی رنگین­کمان و یکی از رنگ­های ثانویه به شمار می­آید که در میان افراد به خصوص بانوان امروزی طرفداران زیادی پیدا کرده است و طیف­های مختلف رنگی آن مثل یاسی، ارغوانی، ویولت یا بنفش آبی، بنفش قرمز از جمله رنگ­های محبوب در بین افراد می­باشد که از آن در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده بسیار استفاده می­شود و محبوبیت خاصی دارد.

 

 

از آنجا که رنگ بنفش به عنوان یک رنگ زنانه محبوب در بین افراد شناخته شده است و از قدیم الایام بیشترین استفاده را در میان خاندان سلطنتی داشته است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده با این رنگ می­تواند به افراد کمک کند تا دکوراسیونی شاهانه و چشم­گیر در منزل خود ایجاد کنند.

از جمله ویژگی­های رنگ بنفش که باعث شده است تا افراد برای داشتن دکوراسیونی شاهانه از آن استفاده کنند می­توان به نماد­های شناخته شده رنگ بنفش که در زیر آمده است اشاره کرد:

  1. نماد سلطنت و ثروت

نماد سلطنت و ثروت اولین نماد شناخته شده رنگ بنفش می­باشد که از دیر باز توسط خاندان سلطنتی سزار و پادشاهان قدرتمند به خصوص کلئوپاترا که آخرین فرعون مصر باستان و همچنین عظیم­ترین و قدرتمند­ترین پادشاهان زن در طول تاریخ جهان بوده است مورد استفاده قرار گرفته است و به همین دلیل است که افراد می­توانند با استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده با رنگ بنفش در شاهانه و خاص به نظر رسیدن دکوراسیون منزل خود گامی اساسی بردارند.

  1. ارزش و اعتبار

از لحاظ علم روان­شناسی رنگ بنفش می­تواند حس ارزش و اعتبار را در افراد تقویت کند و به آنها کمک کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهند و این میتواند یکی دیگر از دلایل انتخاب پرده بنفش رنگ توسط افراد و طراحی دکوراسیون منازل با این رنگ باشد.

  1. تقدس

یکی دیگر از نماد­ها و ویژگی­های شناخته شده رنگ بنفش و دلایل استفاده افراد از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده، روحانیت و تقدس این رنگ و کمک به افراد در داشتن سطح آگاهی و تفکر بالا در زمینه معنوی می­باشد برای مثال در دین مسیحیت این رنگ نماد فضیلت و ایمان افراد می­یاشد و در کلیسا­ها بیشترین کاربرد را دارد.

  1. شجاعت

از دیگر ویژگی­های رنگ بنفش در علم روان­شناسی تقویت روحیه شجاعت در افراد می­باشد که ارتباط مستقیمی با ایجاد اعتماد به نفس و داشتن آرامش روحی و روانی در افراد دارد و افراد می­توانند با طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده با رنگ بنفش این ویژگی را در خود تقویت کنند.

  1. اصالت

ویژگی مهم دیگری که در علم روان­شناسی برای رنگ بنفش ثابت شده است اصالت و شخصیت می­باشد به همین دلیل است که این رنگ بیشتر توسط افراد کاریزماتیک و جذاب و افرادی که استقلال فکری بیشتری دارند مورد استفاده قرار می­گیرد و افراد می­توانند با استفاده از این رنک در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و انتخاب پرده با این رنگ حس اصالت و شخصیت را در محیط اطراف خود ایجاد و تقویت کنند.

پست های مرتبط