دکوراسیون

تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ بنفش از آن دست رنگ هایی می باشد که خیلی از افراد برای استفاده کردن از آن در دکوراسیون داخلی منزل دچار شک و تردید می شوند. اما اگر این رنگ را در کنار رنگ های دیگر به کار ببرید و بدانید که چگونه باید از این رنگ در فضای خانه استفاده کنید، می توانید یک دکوراسیون داخلیمسحور کننده خلق نمایید، با ما همراه باشید تا نحوه ی استفاده از این رنگ مرموز را برای شما بیان کنیم.

رنگ بنفش رنگی شادی بخش بوده و باعث کاهش استرس و کاهش مشغله های ذهنی در افراد می شود. این رنگ به تقویت چاکراهای بدن کمک می کند و از همین رو بسیاری از روانشناسان استفاده از این رنگ را در فضای داخلی خانه و بیمارستان های روانی پیشنهاد می دهند. البته دقت نمایید که رنگ بنفش جزو رنگ هایی می باشد که باید در دکوراسیون داخلیخانه در طیف های مختلف و به صورت معتدل استفاده شود، استفاده ی زیاد از این رنگ آن هم در طیف های خیلی پررنگ پیشنهاد نمی شود. می توانید ایده های زیر را برای استفاده از رنگ بنفش به کار ببرید.

نحوه ی استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون خانه

می توانید رنگ دیوارها را به رنگ یاسی یا بنفش کم رنگ انتخاب کرده و از مبلمان سفید یا کرم قهوه ای در فضا برای جلوه ی بیشتر رنگ بنفش استفاده نمایید. به طور کلی استفاده از رنگ های خنثی در کنار بنفش می تواند جلوه ی این رنگ را در فضا بیشتر نماید.

می توانید از رنگ سبز و خاکستری نیز در کنار رنگ بنفش استفاده نمایید، مثلا دیوارها را سبز کم رنگ انتخاب کرده و مبلمان و پرده ها را بنفش انتخاب کرده و از کوسن های طوسی رنگ و یا آباژورهایی با پایه ی طوسی رنگ استفاده نمایید.

تاثیر رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی خانه

رنگ فیروزه ای نیز در کنار رنگ بنفش جذابیت بصری زیادی می تواند ایجاد نماید، می توانید دیوارها را یاسی یا بنفش آلویی در نظر گرفته و از پرده های فیروزه ای و دکوری های فیروزه ای استفاده نمایید. آباژورهای فیروزه ای، شمعدان های سفالی فیروزه ای، گلدان های سفالی فیروزه ای، تابلو با پس زمینه ی فیروزه ای، تابلوهای میناکاری می تواند نمونه ای از این دکوری های جذاب باشد. می توانید در کنار این ها مبلمان و پرده های خود را کرم در نظر گرفته تا به جلوه ی بیشتر این رنگ در دکوراسیون داخلی کمک نمایید.

استفاده از رنگ طوسی و سبز در کنار بنفش دکوراسیون داخلی شما را مدرن تر نشان می دهد. برا ایجاد شادی بیشتر در محیط می توانید رنگ هایی چون نارنجی، زرشکی، زرد قناری را در کنار این رنگ استفاده نمایید. می توانید از صندلی ها و مبلمان تا به تا استفاده کرده و دو عدد از مبلمان تک نفره را به رنگ زرد انتخاب کرده و در کنار مبلمان و پرده های بنفش رنگ خود قرار دهید. اگر دیوارهای شما یاسی رنگ می باشد می توانید از دیوارکوب های زرد رنگ برای جلوه بیشتر استفاده نمایید.

پست های مرتبط