دکوراسیون

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی، سبک های منطقه ای می باشد. طبیعتا هر منطقه ای از جهان با توجه به پیشینه ی تاریخی و فرهنگی که دارد، برای معماری داخلی خود سبک مختص به خود را دارد. دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی یکی از سبک های دکوراسیونی پرطرفدار می باشد که نه تنها در ایران و خاورمیانه بلکه در بسیاری از نقاط جهان طرفداران زیادی دارد. اگر علاقمند می باشید که دکوراسیون خانه ی خود را به سبک ایرانی چیدمان نمایید، ادامه ی مطلب را با ما همراه باشید.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون به سبک ایرانی

اگر اهل سفر کردن باشید، می دانید که بیشتر ظروف ایرانی از جنس سفال، مس، برنج بوده و ظروف سفالی با رنگ سبز و آبی دیده می شوند. اگر دقت کرده باشید عنصر رنگ در فرهنگ ایرانی بسیار مورد توجه بوده و ایرانیان به رنگ و لعاب بخشیدن به فضا بسیار توجه دارند. رنگ فیروزه ای در اکثر اماکن تاریخی مشاهده شده و رنگ اصلی بسیاری از اماکن تاریخی و مذهبی می باشد. به همین سبب اگر علاقه ی زیادی به ایرانیزه کردن دکوراسیون داخلی منزل خود دارید از بکارگیری رنگ فیروزه ای غافل نشوید. می توانید رنگ فیروزه ای را رنگ اصلی قرار داده و دکوری های خود را با آن ست نمایید.

فرش در دکوراسیون خانه ی ایرانی

فرش در دکوراسیون داخلی خانه ی ایرانی جایگاه مهمی داشته و در هنگام خرید باید به آن دقت ویژه ای نمایید. می توانید برای خرید فرش، فرش های دست بافتی را انتخاب نمایید که دارای طرح هایی اصیل می باشد. فرش های خشتی، فرش های قشقایی، فرش های طرح شکار، فرش های پر از طرح گل و مرغ و بته جقه طرح های اصیل ایرانی می باشند. رنگ پس زمینه ی فرش خود را مکمل رنگ دیوارها انتخاب نمایید. مثلا اگر رنگ دیوارهای شما سبز و فیروزه ای می باشد، پس زمینه ی قرمز برای فرش شما جلوه ای منحصر به فرد به دکوراسیون داخلی شما می دهد.

پرده در دکوراسیون خانه ی ایرانی

نیز نقش مهمی در دکوراسیون داخلی و ایرانیزه کردن آن دارند، پرده های مخمل با والان های تزئینی، پارچه های گل دار طرح برجسته، و پرده هایی که بلند بوده و قسمتی از آن ها بر روی زمین پهن می باشد در کنار مبلمان تمام استیل جلوه ای سلطنتی و ایرانی به خانه ی شما می دهد.

در انتخاب دکوری های خانه ی خود دقت زیادی نمایید، استفاده از ظروف مسی، ظروف نقره، ظروف سفالی به عنوان تزئین ویترین برای دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی مناسب می باشد.

از دکوری های چوبی، گل های طبیعی در فضای خانه ی خود نیز استفاده نمایید.

پست های مرتبط