دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

دکوراسیون داخلی مدرن یکی از سبک های پرطرفدار در دکوراسیون می باشد که به دلیل ویژگی های خاصی که دارد بسیار مورد توجه واقع شده است. اکثر شهروندان شهرهای بزرگ به سمت این نوع دکوراسیون تمایل نشان داده و دکوراسیون مدرن نه تنها در ایران بلکه در جهان مورد استقبال واقع شده و یک سبک جهانی می باشد.

به طور کلی استفاده از یک سبک خاص دکوراسیون در منزل نیازمند این است که افراد با سبک ها به خوبی آشنایی داشته باشند که دچار اشتباه در چیدمان منزل نشوند. اگر می خواهید با این نوع سبک دکوراسیون داخلی منزل آشنا شوید، ادامه ی مطلب را با ما همراه شوید.

مهم ترین نکات در سبک دکوراسیون مدرن

بر خلاف تصور برخی از افراد سبک دکوراسیون داخلی مدرن یک سبک نو و تازه پا نبوده بلکه این سبک در اوایل قرن بیستم در طی جنبشی با نام جنبش مدرنیسم که از سبک معماری آلمانی و اسکاندیناوی الگو گرفته بود، ظهور پیدا کرد. در این سبک از وسایلی در دکوراسیون داخلی استفاده می شود که مدرن و نوظهور می باشند.

دکوری های قدیمی در این نوع از سبک دکوراسیون جایگاهی نداشته و بیشتر دکوری ها و وسایل باید جنبه ی کاربردی نیز داشته باشند. دکوراسیون داخلی مدرن را می توان نزدیک ترین سبک به سبک زندگی مینیمالیسم دانست.

اگر قصد دارید که دکوراسیون داخلی خانه ی خود را به سبک مدرن چیدمان نمایید، باید بدانید که راه سختی در پیش نداشته و با رعایت یک سری نکات می توانید این سبک را اجرا نمایید، اما اگر منزل خود را به سبک کلاسیک و یا سلطنتی چیدمان کرده اید، باید بدانید که تعویض نوع دکوراسیون کار مشکلی بوده و باید بسیاری از وسایل خود را تعویض نمایید.

در سبک دکوراسیون مدرن بر روی وسایلی با سطوح صاف، صیقلی و بدون خط تاکید زیادی می شود. وسایل که خط دار می باشند باید بدون پیچیدگی و مارپیچ بوده و از خطوط مستقیم در آن ها استفاده شده باشد.

 

دکوراسیون داخلی مدرندر دکوراسیون مدرن بیشتر از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

در دکوراسیون داخلی مدرن بیشتر از رنگ های خنثی چون سفید، کرم، نقره ای استفاده می شود و تاکید بر این است که از رنگ های شاد به صورت تک رنگ استفاده شود. بهتر است که دیوارهای سبک دکوراسیون داخلی مدرن کاملا ساده باشد و از نقش ها، گچ بری ها و غیره در آن استفاده نشده باشد.

می توانید دیوارها را کاملا ساده در نظر گرفته و از درها و پنجره های تمام شیشه ای و پرده های نازک و لطیف برای ورود نور بیشتر استفاده نمایید.

تا می توانید این نوع از دکوراسیون داخلی را به صورت دلباز چیدمان نمایید. کف پوش ها نقش مهمی داشته و بهتر است که از نوع پارکت یا سرامیک های رنگ روشن خنثی و در ابعاد بزرگ باشند.

به دلیل جنس کف پوش ها در این نوع دکوراسیون فرش در دکوراسیون داخلی مدرن جایگاهی نداشته و از فرش ها ساده ی پشمی برای برخی از نقاط خانه استفاده می شود.
می توانید کل فضای خانه را سفید و کرم در نظر گرفته و از یک یا چند مبل و کوسن رنگ روشن مانند قرمز، زرد، بنفش برای جلوه دهی بیشتر استفاده نمایید.

پست های مرتبط