دکوراسیون

دکوراسیون داخلی | برسی و معرفی بهترین طرح ها در سال ۲۰۲۱

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانید دکوراسیون داخلی مناسب ارتباط مستقیمی با چیدمان وسایل منزل دارد و به عنوان مثال در هنگامی که به یک خانه مراجعه می کنیم اولین نکته ای که به آن توجه می کنیم چیدمان مبل، فرش، لوستر ها و… می باشد و در صورتی که صاحبخانه تمامی این لوازم را به درستی چیده باشد قطعا جلوه بسیار قشنگی به مهمان ها می دهد.

ایجاد زیباترین دکوراسیون داخلی منزل، روح خود را با دکوراسیون زیبا به عرش ببرید!

دکوراسیون منزل چیزی نیست ک که بخواهید از آن فرار کنید، به ناچار با دکور منزل سروکار دارید چه دکوری شیک و بی نظیر باشد چه دکوری شلوغ و به هم ریخته! حتی اتاق های مجردی بعضی از پسران هم دکور دارند، دکوری با ظرفهای نیمرو روی سینک! و یا دکوری شیک در اتاق منزلشان متناسب با روحیه و خلقیات فرد. پس دکوراسیون داخلی امری است که  با زندگی عجین شده است و نمی توان از آن سرسری گذشت.

دکوراسیون داخلی خانه

برای ایجاد دکوراسیون داخلی منزل که محصور کننده باشد و رضایت همگان را به آن وا دارد و حس شوق و تحسین را در چشمان مخاطبان ببینید کافیست از عناصر همخوان در دکور بهره برد. مبلی که که رگه های زیبایی از رنگ به کار رفته روی پرده زبرا و فرش را دارد چقدر در تلطیف کردن فضا تاثیر گذار است! در  منزل طراحی دکوراسیون داخلی از هارمونی رنگ بین پرده، مبل، فرش، اکسسوری ها و وسایل تزئینی هیچ گاه غافل نشوید چرا که ایجاد یک دکور فوق العاده بی نظیر، نیازمند این است که این عناصر با زیبایی و دقت تمام انتخاب شوند و به کوچکترین جزئیات رنگ و طرح بین آن ها،  توجه ویژه ای کرد.

رسیدن به فضای داخلی منزل، که همگان از مشاهده آن به سر ذوق آیند، بسیار به ما نزدیک است! کافیست اراده کرده و دست به کار شویم تا به ایجاد دکوراسیونی چشم نواز”نور، رنگ، زیبایی و هنر” را در جای جای منزل پدیدار کنیم. و با داشتن دکوراسیون داخلی منزل که هر کدام از عناصر پرده، مبل، فرش و… در منزل عشوه گری می کنند به خود غره شوید.

 

دکوراسیون داخلی شیک

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل و عشوه گری عناصر در دکوراسیون

منزل را می توان مانند بوم نقاشی تصور کرد همان طور که با ظرافت و  لطافت، رنگ ها را روی عناصر موجود روی کاغذ می پاشیم و تصویری بی نظیری خلق می کنیم، می توانیم با انتخاب زیباترین عناصر مثل پرده های شیک و فرش و اکسسوری های بی نظیر این رنگ را روی دکور منزل بپاشیم و از اثر هنری خلق شده بی نهایت لذت را تجربه کنیم.

 

دکوراسیون داخلی اداره و لذت از کار کردن

مگر نه اینکه ما نصف روز را در محل کار خود سپری می کنیم؟! پس نباید در ایجاد دکوری بی نظیر در محیط کار، خانه دوممان را نیز زینت ببخشیم و از ثانیه ثانیه بودن در محیط کار لذت برده نه اینکه چشمان به ساعت باشد تا راه فرار زودتر میسر شود، راه فراری وجود ندارد! سپیده دم باز هم سر از آنجا درخواهی آورد!! پس به جای فرار، محیط را با چیدمان زیبا و بی نظیر، تغییر داده و در دکوراسیون زیبای اداره؛ غرق شد و گذر زمان را حس نکرد. دکوراسیون داخلی دفتر کار باید به گونه ای باشد که به شما، روحیه کار و انرژی ببخشد و از اینکه در آن محیط کار می کنید احساس خستگی نکنید بلکه احساس شعف و شادمانی را هنگام کار کردن داشته باشید. کار کردن جزء جدایی ناپذیر زندگی ما است پس زیباتر کار کنیم!! 

 

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی اداری

آفریننده زیبای دکوراسیون داخلی!!

دکوراسیون داخلی شیک و محصور کننده هم باید زینت بخش منزل و چیدمان اداره و محیط کار باشد، و هم علاوه بر شکیل جلوه دادن محیط، روی روحیه فرد، تاثیر بسزایی بگذارد . توجه به اکسسوری ها و تزئینات منزل سبب می شود فضایی رویایی، دلچسب و دلبرانه را برای فضای خانه یا اداره و شرکت خلق کنیم. خلاق زیبای دکور محیط  خود باشید.

دکوراسیون منزل و ایده استفاده از رنگ های تیره

اگر به دنیای دکوراسیون، معماری و طراحی داخل علاقه مندید، اگر ذوق هنری در خود می بینید و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتما به مقاله بسیار مفید درباره دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد.

 

دکوراسیون داخلی آبی و قرمز

تزئین دکوراسیون اتاق

 

دکوراسیون منزل و ایده استفاده از رنگ های تیره

همه انسانها در اعماق درون خود خواستار آرامشند. این امر، برای هر فرد، اگر نه در هیچ جای دیگر، حداقل در خانه باید محقق شود. در خانه است که می‌توان انرژی‌های از دست‌رفته طی روز را جایگزین کرد. دور هم جمع شدن اعضای خانواده، گپ زدن و چیزهای ساده این‌چنینی به ما انسانها کمک می‌کنند تا خستگی‌های روزانه را در جایی بیرون از خانه جا گذاشته و برای فردا آماده شویم. فضای داخلی خانه می‌تواند منبع تمام‌نشدنی نشاط و آرامش باشد به شرطی که بعضی از جزئیات ظریف که بسیار موثر هم هستند رعایت کنیم. گاهی توجه به نکته‌های کوچک، نتایج بزرگی به دنبال دارد.

دکوراسیون داخلی، مهمترین قسمت یک زندگی

شاید به نوعی از انتخاب این عنوان تعجب کرده باشید اما باید قبول کرد که دکوراسیون داخلی امروزه مهمتر از چیزی است که به نظر می آید. اگر این دکوراسیون داخلی را برای منزل خود در نظر بگیرد. منزل محل استراحت و آرامش شماست بنابراین باید جایی باشد که شما در آن جا راحت باشید. این راحتی تنها به نرم بودن مبلی نیست که روی آن نشسته اید. چشمان شما نیز باید راحت باشد. این راحتی چشمان شما همان حس لذتی است که از چینش محیط اطراف خود می گیرد. از این رو به نظر می آید که ما هر روز و تمام ساعات حضور در منزل به نوعی این دکوراسیون داخلی را مشاهده می کنیم.

 

دکوراسیون داخلی حرفه ای

دکوراسیون داخلی منزل

حال اگر این دکوراسیون داخلی را برای محل کار فرض کنید. شما هر روز و بیشتر ساعت فعالیت روزانه تان درگیر محل کارتان هستید و چشمان و احساستان ناخودآگاه به چینش محیط اطراف خود واکنش نشان می دهد. از این رو در بیشترین جای حضور شما دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار است و نقش بسزایی بازی می کند. از طرف دیگر شما وقتی برای خرید به مغازه ای می روید و یا برای تفریح به هتلی می روید و یا دوست دارید شما را همراه خانواده در رستورانی میل کنید، این دکوراسیون داخلی است که در دید اول می تواند جذاب باشد و یا دفع کننده باشد. از این رو به نظر می آید که هر لحظه و هر جا که شما چشمتان را بچرخانید با دکوراسیون داخلی سروکار دارید.
جایی که انسان به شکل موقت در آن حضور دارد اختیار کمتری نسبت به تغییر این دکوراسیون دارد و بیشتر ترجیح می دهد در آن دکوراسیون نباشد تا آن را تغییر دهد. اما در جاهایی مثل محل زندگی و کار این عاملی است که تماما دست ما است. بنابراین باید بدانیم تغییر دکوراسیون داخلی به چه چیزهایی توجه کنیم.

دکوراسیون داخلی شیک

یکی از مهمترین نکته هایی که برای طراحی یک دکوراسیون داخلی بسیار مهم می باشد این است که رنگ ها را باید بشناسیم و به نوعی با روانشناسی رنگ ها آشنا باشیم. این از این جهتی است که اولا هر رنگ مفهوم خاص خودش را دارد و به نوعی باید در جای مناسب خودش به کار رود. به طور مثال رنگ آبی و قرمز خالص برای اتاق خواب اصلا مناسب نمی باشد. دوم این که تقریبا محال است که در یک دکوراسیون داخلی تنها از یک رنگ استفاده شود بنابراین باید به نوعی با ترکیب رنگ ها آشنا بود و دانست رنگ ها در کنار یک دیگر چه می گویند و چه مفهومی را می خواهند منتقل کنند. از این رو به نظر می آید رنگ و مفهوم آن نقش عمده ای در دکوراسیون داخلی بازی می کند.

بجز رنگ و مفهوم آن مهمترین عاملی که به نظر کمتر مورد توجه قرار می گیرد این است که بدانید شما دوست دار سبک کلاسیک هستید و یا نوین؟ یا شاید هم یک مورد تلفیقی را دوست دارید. اگر شما بتوانید این سوال را پاسخ دهید در آن صورت مسیر خرید لوازم و طراحی دکوراسیون داخلی شما به وضوح مشخص می شود. با یک تحقیق ساده به راحتی می توانید به این سوال پاسخ دهید و مسیر دکوراسیون داخلی خود را مشخص کنید.

 

دکوراسیون داخلی شیک 465

دکوراسیون منزل

امروزه اهمیت طراحی مناسب فضای داخلی منزل و محیط کار و تاثیر آن در افزایش بهره وری و ایجاد حس آرامش امریست انکار ناپذیر. هرچند استفاده از میلگرد و رابیتس و متعاقب آن گچ یا سیمان سالهاست در کشور ما رواج دارد اما در طول این مدت نحوه طراحی داخلی بویژه طراحی دکوراسیون سقف دستخوش تغییرات زیادی شده است. سابق بر این طرحها همگی یک چهارچوب خاصی داشتند,استفاده از اشکال منظم,چند ضلعی منظم,دایره یا بیضی ویا تلفیقی از این اشکال بسیار متداول بود اما امروزه طراحانداخلی سعی دارند کمتر از قرینه سازی استفاده نمایند و یا به بیان بهتر سبکهایکلاسیک رفته رفته جای خود را به سبکهای مدرن داده اند.

توجه به فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد. طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکرد های مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت. استفاده از جدا کننده های سبک و قابل حمل، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیاز های موجود، تنوع مصالح، توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده است، می تواند بر غنای آن افزوده و حتی قسمتی از مشکلات آن را حل کند.

 

دکوراسیون داخلی حال

دکوراسیون منزل ایرانی شیک

معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح ( کف، سقف و دیوارها ) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش ( مجموعه هنجارهای عصبی) ، راندمان (در فضاهای اداری ) ، اثر بخشی ( در فضاهای تجاری ) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد. از سوی دیگر معماریداخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد.

 

دکوراسیون داخلی باب اسفنجی

دکوراسیون منزل ایرانی شیک

دکوراسیون منزل ایرانی شیک – مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص یافته و در بسیاری از دانشگاهها و مراکز علمی حتی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود. الگوهای و ایده های مختلفی اعم از مدرن و کلاسیک، توسط طراحان این رشته به کار گرفته می شود و از محدودیت های معماری در زمینه اجرا، معمولا خبری نیست و می توان به ایده های بلند پروازانه ایشان تجسم بخشید، چه بسا به گونه ای میان گستره ای، موضوع فعالیت رشته های مختلف هنری از مجسمه سازی گرفته تا نقوش برجسته قرار میگیرد. پیشرفت تکنولوژی به سبب تسهیل در یکسری از مسائل تاسیساتی و اجرایی از یک طرف و تنوع و کارآیی بالا در محصولات عرضه شده، زمینه مساعد و کارآمدی را در سطح جامعه به وجود آورده است؛ بهانه ای که پرداختن به مقوله طراحی داخلی را جزء لاینفک فضاهای معماری بر می شمارد. معماری داخلی و توجه به جزئیات و تزئینات بعد از چندین دهه سکوت و فراموشی، رویکردی دوباره پیدا کرده و جالب تر اینکه سعی می کند نمود هایی از معماری گذشته را در تلفیقی با الگوهای مدرن بیان کند؛ مساله ای که سال ها است در معماری مورد بحث و جدل قرار گرفته وتاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

دکوراسیون داخلی لابی

دکوراسیون منزل کوچک

دکوراسیون منزل کوچک و بزرگ در معماری گذشته ما سرشار است از ظرافت ها و ریزه کاری هایی که هزاران ایده و خلاقیت را در خود نهفته دارد. تزئینات و کاشیکاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است یک طراح داخلی مسئول طراحی، دکوراسیون و عملکرد فضای کارفرماست خواه فضا تجاری باشد یا صنعتی و مسکونی. او همکاری نزدیکی با معماران و کارفرمایان برای تصمیم‌گیری در مورد ساختار یک فضا، نیاز کاربران آن و بهترین سبک مناسب هر دو مورد دارد. این حرفه ترکیبی از مهندسی و هنر می‌باشد و مستلزم داشتن ذهنی منحصر به فرد برای بکارگیری مناسب هر دو رشته است.

علاوه بر شناسائی رنگ و محصولات ومصالحومبلمان باید مهارت گفتگو با کارفرما و قبول سفارشات را داشته و روشهای اجرا و نگهداری عناصر معرفی کنندۀ فضا را بداند. همچنین باید ساختار فضا را بشناسد. این عامل از دانش مورد نیاز برای طراح او را از دکوراتور متمایز می‌کند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون منزل کلاسیک و طراحی داخلی

دکوراسیون منزل کلاسیک و طراح داخلی باید قابلیت برنامه‌ریزی و اجرای پروژه، تصمیم‌های عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آنها انجام شود. برای این منظور باید بین سلیقۀ خود و کارفرما تعادل برقرار کند و بیشتر سلیقۀ کارفرمای خود را در نظر داشته باشد. این عامل شاید در ابتدا برای کسانی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند ناامید کننده باشد. بخصوص کسانیکه می‌خواهند قبل از اینکه ساخت یک بنا تمام شود طراحی خودشان را شروع کنند. این دو موضوع بیانگر این نکته است که آنها باید در مورد طراحی اولیه و پردازش اطلاعات و زمان‌بندی کارها مهارت داشته باشند.

این اصل موجب تعجب تعداد زیادی از طراحان واقعی می‌شود که انتظار دارند تأثیرپذیری کمتری از قواعد اجرایی و فنی در مورد پیدایش یک فضاء و حس کلی آن داشته باشد. افراد موفق در این صنعت اظهار می دارند قابلیت متعادل کردن عملکرد با زیبایی، تعیین کنندۀ موفقیت یک طراح داخلی است. با وجود پیچیدگی کار، آنان که بخوبی از عهدۀ آن بر می‌آیند بسیار راضی و خشنودند. دکوراسیون منزل کوچک

دکوراسیون داخلی پذیرایی 2

 

دکوراسیون داخلی و فضای داخلی

دکوراسیون داخلی و فضای داخلی و انچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید, شروع کار در فضاسازی و تزئین باید عاری از جنبه های ذهنی و خیال پردازی غیر واقعی باشد برخورد اول با مساله لازم است با در نظر گرفتن عینیات و امکانات صورت پذیرد. ساختن خانه‌ای در رویا آسان اما در عمل سخت و دشوار است !

در این بین همواره هدف ارائه طریقتی است که تخیل نیز مانند سایر عوامل، تحت نظمی منطقی درآید و شکل عنصری سازنده به خود گیرد, به خاطر عوامل متعددی که در شکل‌گیری یک طرح موقت دخالت داردند اجرای کار نیازمند برنامه‌ای دقیق و منظم است پیشرفت قدم به قدم و حساب شده از اتلاف وقت و هزینه می کاهد و در نتیجه حاصل کار را پر ثمر می‌سازد، لذا در طرح اجرائی عواملی چند لازم است مورد نظر قرار گیرد. دکوراسیون منزل ایرانی شیک

 

دکوراسیون داخلی پنجره

 عملکرد دکوراسیون منزل کوچک

اولین عنصری که در بدو امر باید مدنظر قرار گیرد عملکرد و نحوه استفاده از فضای داخلی است. یک چهار دیواری می‌تواند به عنوان اطاق خواب، نشیمن، اطاق بچه، آشپزخانه، سالن ورزش، فروشگاه یا اداره شخص معین برای فعالیت مشخص قرار گیرد…. ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدن مبلمان تقسیم گردد تا عملکرد هر یک دقیقآ مشخص شود. دکوراسیون منزل ایرانی شیک

 افراد

نیازهای یک خانواده پر جمعیت با احتیاجات فردی مجرد یکسان نیست وجود اطفال خردسال قهرآ نوع خاصی تزئین را دیکته میکند خصوصیات روانی افراد خانواده و زمانی را که با هم یا جدا از هم در منزل صرف میکنند نیز از عواملی مهم در ارایش خانه بشمار میرود لذا منظور داشتن سلیقه کلیه اعضای خانواده ضروری است.

 آسایش

در نظر گرفتن آسایش ساکنان خانه بیش از زیبائی در دکوراسیون واجد اهمیت است اطاق زیبا اما غیر قابل استفاده تدریجا به جایگاه ارواح بدل میگردد! محل کار زندگی یا استراحت چنانچه شرایط مناسب و راحتی فراهم ننماید دارای فضای سنگین و کسالت بار شده افراد را از خود گریزان خواهد نمود نقش عمده معماری و تزئین داخلی در حقییقت ایجاد محیطی مناسب برای زیستن و فعالیت های انسانی است. دکوراسیون منزل کوچک

 ویژگیها

منظره اطاق، میزان نور طبیعی و خصوصیات معماری ساختمان از دیگر عواملی هستند که قبل از شروع تزئین باید مدنظر قرار گیرند این عوامل اجزا ثابتی را تشکیل میدهد که تغییر آنها و پس از اتمام کار دیگران امکان پذیر نیست لذا ترکیب بندی را طوری باید انجام داد که از جنبه‌های مثبت این ویژگی‌ها حداکثر بهره‌ برده‌شود.

 نقشه

انجام کار چه در ساختمانی نو و چه تغییر دکور یک ساختمان کهنه باشد باید با در نظر گرفتن شکل فضا و پیاده کردن نقشه آن صورت گیرد , کشیدن نقشه یکی از ضروری ترین اقدامات است. مبلمان یا تغییر رنگ بر روی نقشه امری ساده و بدون خرج است اما ارتکاب هر اشتباه پس از اتمام کار به قیمت صرف هزینه اضافی و دوباره کاری است نقشه نه تنها فضای قابل استفاده را پیشاپیش نمایش میدهد بلکه به کمک ان میتوان تعداد و اندازه اثاثه مورد نیاز را نیز مشخص کرد.

نور دکوراسیون منزل ایرانی شیک

ضمن کشیدن نقشه مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده میشود و نواحی تاریک، همچنین تعداد چراغهای سقفی و آباژور با تعیین محل دقیق آنها لازم است مشخص گردند محاسبه رو شنائی عمومی و نقاطی که احتیاج به نور بیشتری برای مطالعه یا کار دارند واجد اهمیت خاصی است. دکوراسیون منزل ایرانی شیک

 سطوح دکوراسیون منزل کوچک

سطوح اصلی اتاق شامل سقف و کف و کاغذ دیواری ها است؛ پرده‌ها روکش مبل و صندلی، سطح درها و پنجره ها نیز سطوح کوچکتر را تشکیل می دهند. رنگ، نقش، بافت در بزرگ یا کوچک جلوه دادن اتاق موثر است نقوش درهم و رنگهای تند بر سطوح مذکور قدرت جلب توجه بیشتری داشته و فضا را شلوغ و کوچک خواهند کرد , تاقچه ها، رف ها، ارسی ها، هشتی ها، حوض ها و باغچه ها تنها شماری از عناصر کالبدی طراحی داخلی در ایران هستند. روش معماران گذشته ایرانی در به کارگیری این عناصر، در راستای آن بوده تا از جذابیت فرم کاسته شود و به غنای فضا افزوده گردد این همان هندسه همراه با تزئینات است. دکوراسیون منزل کوچک

به نظر می رسد طراحی داخلی در ایران، از یک سو در چنبره نوستالژیای تاقچه ها، رف ها و اُرسی های قدیم گرفتار مانده و از سوی دیگر به دکوراسیون و ابعاد دراماتیک و تزئینی فضاها تقلیل یافته است. با تمام اینها، طراحی داخلی فرآیندی است که همزمان می بایست سویه های زیباشناختی و عملکردی را سامان دهد. طراحی داخلی یک ساختمان، داستانی است که شخصیت اصلی آن خود انسان است , در این بین حضور او در این فضا، چگونگی آن و ویژگی های فضایی که انسان در آن قرار می گیرد، می تواند تداعی کننده اصولی باشد که در فوق به آنها اشاره شد.

پست های مرتبط