دکوراسیون

طرح رنگی سه تایی در دکوراسیون داخلی منزل

طرح رنگی سه تایی در دکوراسیون داخلی منزل

طرح رنگی سه­ تایی در دکوراسیون داخلی منزل، در این مقاله ما در ابتدا به بیان اهمیت رنگ و جایگاه آن در دکوراسیون داخلی خانه می­‌پردازیم. سپس برای آن دست از افرادی که تصمیم دارند که دکوراسیون داخلی خانه خود را با به کارگیری سه رنگ از طرح‌­های رنگی کامل کنند، توضیحات مفیدی ارائه می­‌کنیم.

اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی

یکی از عناصری که در دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه­ای دارد، رنگ است. در واقع رنگ را ابزاری برای نشان دادن درون خود بدانید. زیرا انتخاب المنت­‌های به خصوصی از دکوراسیون داخلی مانند رنگ و سبک کاملاً به شخصیت شما برمی­‌گردد. از این­رو مبنای اصل انتخاب رنگ بر عهده خودتان است و فقط کافیست که کمی با نکات موردنظر آشنایی داشته باشید.

رنگ­‌ها هرکدام انرژی خاص خود را دارند. برای مثال قرمز باعث ایجاد هیجان هست و آبی سبب آرامش. اما هر رنگی در ترکیب با رنگ­‌های دیگر یا تغییر در تنالیته­‌های مختلف رنگ­‌های جدیدی به وجود می­‌آورد.

ممکن است انتخاب رنگ برای فضای اتاق یا خانه شما ساده بنظر آید اما در واقع شما باید به معیارهایی مانند هماهنگی اجزای اتاق از جمله فرش، پرده، مبلمان و… دقت کنید و همچنین ابعاد اتاق را هم در نظر داشته باشید.

یک مثال واضح‌­تر از این گفته این است که اگر برای مثال اتاق شما کوچک می‌­باشد، بهتر است آن را با رنگ­‌های روشن و خنثی رنگ کنید. زیرا اگر به سراغ رنگ­‌های گرم بروید، این رنگ‌­ها معمولاً اتاق شما را کوچک­تر نشان می­‌دهند.

 

طرح رنگی سه تایی در دکوراسیون داخلی منزل

طرح سه­ تایی جذاب

اگر شما در حال فکر کردن روی طرح رنگی برای اتاق یا خانه خود هستید، حتماً مطالعه این قسمت را از دست ندهید. به خصوص اگر شما از آن دست افرادی هستید که به استفاده از یک یا دو رنگ در اتاق یا خانه خود راضی نمی‌­شوید.

خوشبختانه در ترکیب رنگ‌­ها با یکدیگر انعطاف لازم وجود دارد که شما ترغیب شوید از سه رنگ برای طرح رنگی خود استفاده کنید. شما با کمک این انعطاف می‌­توانید یک طرح رنگی منحصربفرد و کاملاً خلاقانه ایجاد کنید که در هیچ خانه‌­ای تا به حال ندیده‌­اید.

از این­رو اگر خاص‌­پسند هم باشید، طرح رنگی سه ­تایی شما را قانع خواهد کرد. حال راه ­حل این ترکیب رنگ خاص چیست؟ شما می‌­توانید دو رنگ اصلی را به همراه یک رنگ برای سایه در دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

برای مثال می‌­توانید برای انتخاب رنگ سوم به سراغ رنگ‌­های خنثی بروید. از معروفترین طرح‌­های سه­‌ تایی رنگی می­‌توانم به رنگ­‌های زرد، قرمز و نارنجی اشاره کنم.

پست های مرتبط