پرده

مشخصات پرده زبرا مخصوص اشپزخانه

مشخصات پرده زبرا مخصوص اشپزخانه

پرده آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی می گذارد. اصولا بیشتر زمان خانم ها در آشپزخانه می گذرد، به عبارتی آشپزخانه قلب خانه می باشد و هرچقدر دکوراسیون زیباتری داشته باشد تاثیر بهتری درروحیه بانوان دارد. با توجه به گسترش آپارتمان نشینی و کوچک تر شدن فضاها، افراد به دنبال پرده هایی هستند که فضای کمتری را اشغال کنند. یکی از پرده هایی که فضای کمی را اشغال می کند پرده زبرا است که بهترین قابلیت نور گیری را به فضا می دهند.

پرده زبرا

از دغدغه های همیشگی بانوان تمیز نگه داشته شدن پرده های موجود در آشپزخانه می باشد. در آشپزخانه نسبت به فضاهای دیگر پرده ها با سرعت بیشتری کثیف می شوند. پرده های زبرا توسط ریسمان و یا کنترل قابل جمع شدن می باشند و از قابلیت ایجاد نور برخوردار هستند. پرده زبرا فضای کمی را اشغال می کند، بنابراین برای محیط آشپزخانه بسیار مناسب است. این پرده ها از جدید ترین مدل های پرده های تزئینی می باشند و از دو لایه موازی که بر روی هم قرار گرفته اند تشکیل می شوند. تولید و مونتاژ این نوع پرده به صورت دوبل انجام می شود که این مورد عامل ایجاد قابلیت سایه روشن را به پرده اضافه می کند.

نکاتی که در هنگام خرید پرده زبرا برای آشپزخانه باید مورد توجه واقع شوند

۱- در صورتی که متریال دیوارهای آشپزخانه و یا کاشی ها طرح دار است بهتر است از پرده های زبرا ساده برای آشپزخانه استفاده کنید و هرگز دست به انتخاب پرده های زبرا طرح دار نزنید.

۲- پرده هایی انتخاب کنید که قابلیت بالا رفتن داشته باشند تا امکان کثیف شدن آن ها کمتر باشد.

۳- به نوع شستشو و کیفیت پارچه پرده زبرا توجه کنید زیرا چربی های موجود در آشپرخانه بسیار سریع پرده را خراب می کنند و عمر آن ها را کاهش می دهند.

۴- هرگز برای آشپزخانه از پرده های تمام تور استفاده نکنید زیرا امکان تنظیم نور در این نوع از پرده ها سخت تر از باقی موارد است و حتما باید در قسمت زیرینشان آستر نصب شود. در صورتی که برای آشپزخانه از پرده زبرا با جنس تور استفاده کنید و در قسمت زیرین هم آستر نصب کنید باید مدام قسمت زیرین را چک کنید که این کار عمر مفید پرده را کاهش می دهد.

۵- سعی کنید پارچه هایی که برای پرده زبرا انتخاب میکنید دارای رنگ هایی متناسب با رنگ دیوارپوش، کف پوش و کابیت هایتان باشد. استفاده از رنگ های جیغ باعث ایجاد احساس خستگی می شود و به مرور دل را می زند. درآشپزخانه از رنگ های گرم ولی با تن پایین استفاده کنید. توجه داشته باشید منظور ما از تن پایین، رنگ های خیلی کم رنگ نیست زیرا این رنگ ها فضای آشپزخانه را بی روح می کند.

 

مزایای پرده زبرا

۱- پرده های زبرا دارای دوام زیاد و عمر مفید بالایی هستند.

۲- از قابلیت تنظیم نور برخوردار هستند.

۳- از قابلیت رول شدن و جمع شدن برخوردار می باشند.

۴- در طرح ها و رنگ های بسیار زیادی موجود می باشند.

۵- نصب راحت و آسانی دارند و از قابلیت تنظیم دستی و برقی برخوردارهستند.

پست های مرتبط