دکوراسیون

پتینه کاری هنری که به دکوراسیون داخلی خانه روح می بخشد

پتینه کاری هنری که به دکوراسیون داخلی خانه روح می بخشد

پتینه کاری هنری که به دکوراسیون خانه روح می بخشد

هنر معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خانه از جمله هنرهایی می باشند که شاخه های زیادی داشته و هنرمندان زیادی می توانند در سایه ی طراحی دکوراسیون داخلی مشغول به فعالیت شوند. یکی از این هنرها که جلوه ی خاصی به دکوراسیون می بخشد، هنر پتینه کاریمی باشد. بافت های ساده بدون نقش و نگار و گاها با رنگ های خنثی تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت بصری محیط ندارند.

حال اگر همین سطوح و بافت های ساده با هنر پتینه کاری همراه شوند، چشم اندازهای جذابی را در دکوراسیون داخلی خانه خلق می نمایند. اگر تا به حال نام هنر پتینه کاری را نشنیده اید و یا از کاربرد این هنر در طراحی دکوراسیون خانه آگاه نیستید، ادامه ی مطلب را با ما همراه باشید، قطعا بعد از خواندن این مطلب ایده های جذابی برای خلق چشم اندازهای زیبا در خانه در ذهن شما جرقه می زند.

بکارگیری هنر پتینه کاری برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه

اکثرا اگر مشاهده کرده باشید خواهید دید که بافت دیوار اغلب خانه ها ساده بوده و با انواع رنگ های روغنی و غیره پوشش داده شده است. افرادی که در دکوراسیون داخلی خیلی حساس هستند گاهی ترک ها و موج هایی بر روی دیوار مشاهده می کنند که برای پوشاندن آن ها راه حلی به ذهنشان نمی رسد.

پتینه کاری در اینگونه مواقع کابرد خود را نشان داده و می تواند با زیبایی هر چه تمام تر ترک ها و موج ها را پوشش داده و تصاویری زیبا بر روی دیوارها خلق نماید. پتینه می تواند دیوارها را از بافت ساده خارج کرده و بافت های مختلف سه بعدی، تصاویر خیره کننده، طرح های موج دار و غیره بر روی دیوار ایجاد نماید.

اگر سقف خانه های شما دارای گچ بری می باشد با هنر پتینه کاری می توان جذابیت گچ بری های منزل را دو برابر کرد. با این هنر می توان در دکوراسیون داخلی خانه دور تا دور قاب های گچ بری شده را طلاکوبی کرد.

هنر پتینه کاری فقط بر روی دیوار و سقف قابل اجرا نبوده و این هنر را می توان بر روی تمامی سطوح اجرا کرد.

کسانی که به دکوراتیوهای قدیمی علاقه ی زیادی دارند، اما این دکوراتیوها برای آن ها در دسترس نمی باشد، می توانند دکوراتیوهای نو را خریداری کرده و با هنر پتینه کاریآن ها را به شکل عتیقه و قدیمی در آورند. هنر پتینه کاری به دکوراسیون داخلی خانه ی شما حال و هوای قدیمی و کلاسیک بخشیده و حس نوستالژیکی را به وجود می آورد. در دکوراسیون داخلی که هنر پتینه کاریبه کار رفته باشد می توان اصالت و فرهنگ را احساس کرد.

پست های مرتبط