پرده, پرده زبرا

پرده زبرا برای پذیرایی، مجاز است؟

پرده زبرا برای پذیرایی، مجاز است؟

پرده های زبرا به عنوان یکی از پرده های پرطرفدار امروزی، توجه افراد زیادی را به سمت خود معطوف کرده است، از زمان ورود این پرده ها به بازار تا به امروز این نوع پرده همواره در اتاق خواب و آشپزخانه مورد استفاده قرار گرفته است. شاید سوال این باشد که آیا استفاده از پرده زبرا  برای پذیرایی مجازاست؟ در پاسخ باید گفت نسل جدید این نوع پرده با تنوع طرح و رنگ و قابلیت هایی که دارد در تمام قسمت های خانه از جمله پذیرایی قابل استفاده است. در واقع امروزه اکثر افرادی که به فکر تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود هستند استفاده از پرده زبرا در پذیرایی را برای به روز شدن و زیباتر شدن طراحی داخلی مد نظر قرار میدهند. این پرده ها که از جدیدترین نسل پرده های کرکره ای است، توانسته جایگزین خوبی برای پرده های قدیمی باشد و با مزایایی مانند زیبایی، کیفیت، سبکی، نصب آسان، قابلیت تنظیم نور و از همه مهمتر تنوع فراوان سهم عمده بازار پرده را از آن خود کرده است و در همه قسمت ای خانه قابل استفاده است.

انواع پرده زبرا مناسب پذیرایی

شاید با شنیدن نام پرده زبرا، ظاهری ساده از یک پرده برایتان تداعی شود که آن را مناسب هر نوع دکوراسیون از جمله دکوراسیون کلاسیک ندانید، ولی باید بگوییم امروزه طرح هایی از پرده زبرا به بازار آمده که متناسب با هر نوع دکوراسیونی قابل استفاده است. و به جرات میتوان گفت اکثر افراد با مشاهده انواع مختلف این پرده اولین انتخابشان پرده زبرا برای پذیرایی منزلشان است. در ادامه به چند نمونه پرده زبرا مناسب پذیرایی اشاره میکنیم:

  • پرده زبرا با طراحی گلدوزی: این پرده ها برای جبران سادگی پرده های زبرا طراحی شده اند، وجود انواع طرح های گلدوزی روی این نوع پرده ها آن را بهترین گزینه برای نصب در پذیرایی کرده است، همچنین در آشپزخانه هایی که پنجره آنها مرکز توجه از پذیرایی است قابل استفاده هستند.
  • پرده های شب و روز: این پرده ها از دولایه تشکیل شده که با تنوع در طرح و کاربردی که دارد قابل استفاده در پذیرایی است. لایه رویی این پرده، در طرح های متنوع و از جنس تور است مناسب برای روز بوده که باعث ورود نور به داخل پذیرایی میشود و لایه زیرین آن نیز در هنگام تاریکی هوا مانع از دیده شدن فضای داخل منزل از بیرون میشود.
  • پرده زبرا تلفیقی: در این نوع پرده با استفاده از تلفیق پرده زبرا و پارچه ای خلاقیت جالبی در تولید پرده به خرج د اده شده است، در واقع افرادی که تمایل به استفاده از پرده های پارچه ای برای پذیرایی دارند و در عین حال زیبایی پرده های زبرا نظرشان را جلب کرده است انتخاب پرده تلفیقی زبرا برای آنها مناسب است.
مزایای پرده زبرا برای پذیرایی

استفاده از پرده زبرا برای پذیرایی علاه بر زیبایی و جذابیتی که به دکوراسیون منزل میدهد از مزایای دیگری نیز برخوردار است، از جمله میتوان به سبک بودن و اشغال فضای کم، قابلیت شستشوی راحت، تنوع و زیبایی متناسب با هر نوع سلیقه و دکوراسیون، قابلیت تنظیم نور، نصب آسان، جایگزین بسیار مناسب برای پرده های پارچه ای وقیمت مناسب اشاره کرد.

پست های مرتبط