پرده, شید

پرده شید تصویری لباسی فاخر برای پنجره اتاق خواب

پرده شید تصویری لباسی فاخر برای پنجره اتاق خواب

پرده شید یکی از پرده­هایی می­باشد که امروزه مورد استفاده و استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است و توانسته است به خوبی جای پرده­ها قدیمی و سنتی را در منازل پر کند و افراد به وسیله آنها پنجره­های خود را با این نوع از پرده که مانند لباسی فاخر و تابلویی زیبا می­باشد تزئین می­کنند.

پرده شید امروزه از متریال­های متنوعی مثل کتان، ابریشم، پنبه،پلی استر ساخته شده­اند و دارای طرح و نقش و رنگ­های گوناگون و متنوعی هستند که مناسب استفاده در تمامی اماکن از نقاط مختلف منزل گرفته تا مکان­های تجاری و تفریحی می­باشند و می­توانند از لحاظ بصری محیط و منظره چشم­نوازی را ایجاد کنند

پرده شید چیست؟

پرده شید از انواع پرده­های بالارونده و پایین رونده می­باشد که از یک پارچه یک تکه که در دور یک محور می­چرخد تشکیل شده است و دارای مدل­های مختلفی از جمله شید رول، شید رومی و شید بالونی می­باشد که افراد می­توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود هر کدام از مدل­های این پرده را با طرح و رنگ دلخواه خود سفارش بدهند.

این پرده­ها که دارای طرح و نقش و رنگ­های متنوعی می­باشند را می­توانید در طرح و ابعاد مختلف سفارش بدهید برای مثال شما می­توانید پنجره اتاق خود را متر کرده و به اندازه سایز پنجره­هایتان، پرده خود را سفارش دهید.

 

ویژگی­ها و خصوصیات پرده شید

پرده شید به دلیل خصوصیات و ویژگی­های منحصر به فردی که دارد امروزه بیشتر از هر پرده­ای برای استفاده در اتاق خواب کاربرد دارد که از این ویژگی­ها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. قابلیت تنظیم نور

همان­طور که می­دانید میزان نور مناسب ورودی به اتاق خواب برای انجام فعالیت روزانه بسیار ضروری می­باشد که افراد با داشتن پرده شید در اتاق خواب به خوبی می­توانند میزان نور ورودی به اتاق خود را تنظیم کنند.

  1. قابلیت چاپ تصاویر

پرده شید علاوه بر طرح­ها و رنگ­های گوناگونی که دارند و افراد می­توانند از بین آنها یک طرح مناسب اتاق خواب را که آرامش را در محیط به وجود بیاورد انتخاب کنند دارای قابلیت چاپ تصاویر می­باشند و افراد می­توانند تصویر مورد نظر خود را نیز سفارش داده تا آن را بر روی پرده چاپ کنند.

  1. حفظ حریم شخصی

حفظ حریم شخصی برای افراد به خصوص ایرانی­ها اهمیت ویژه­ای دارد که پرده­های شید به خوبی می­توانند این امکان را فراهم کنند.

  • نصب آسان

نصب آسان این پرده­ها یکی از ویژگی­های بارز این پرده­ها می­باشد و آنها را از پرده­های تجملاتی که نصب و دوخت آنها بسیار سخت است متمایز می­کند.

این پرده­ها همچنین به دو صورت دستی و یا با ریموت کنترل می­شوند و به دو سمت بالا و پایین حرکت می­کنند که آنها را گزینه مناسبی برای استفاده در منازل مدرن تبدیل کرده است.

  • قابلیت شست و شوی آسان

همان طور که می­دانید توجه به نظافت اتاق خواب یک امر ضروری است که شامل پرده نیز می­باشد و باید به صورت مرتب شست و شو شود و پرده شید  با قابلیت شست و شوی راحت این کار را برای افراد ساده کرده است.

پست های مرتبط