پرده

پرده مناسب دفتر کار و محیط اداری

پرده مناسب دفتر کار و محیط اداری

پرده ها کاربرد و عمکردهای مختلفی دارند آنها ورود نور مستقیم خورشید را مسدود می کنند، محیط را در برابر سرما محافظت می کنند و در صورت نیاز به حفظ حریم خصوصی می پردازند .

پرده در دکوراسیون اداری دو وظیفه اصلی بر عهده دارد محافظت در برابر نور خورشید به منظور حمایت از کار تولیدی و همچنین به عنوان عنصر تزیینی که باعث راحتی بیشتر دفتر می شود. جهت و منظره ای که پنجره های دفتر با آن روبرو هستند میزان و زمان تابش خورشید را مشخص می کند که می تواند مانع از کار شود . بخصوص اگر کار با رایانه ها باشد بنابراین انتخاب پرده باید با توجه ویژه ای انجام شود

هنگامی که صحبت از انتخاب پرده اداری می شود علاوه بر سبک می توان فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت شکل پنجره ها ممکن است استفاده از انواع خاصی از پرده ها را محدود کند؛ اگر چه بیشتر دفاتر فاقد پنچره های پیچیده یا نامنظم هستند.

به طور کلی در هنگام طراحی فضای داخلی یک دفتر، افراد تمایل دارند بیشتر روی سقف و کاغذ دیواری ، فرش و مبلمان تمرکز کنند با این حال پنجره های اداری یکی از اصلی ترین مواردی است که برای بالا بردن سبک کلی یک فضای باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

نوع پرده اداری که انتخاب می کنیم  می تواند تاثیر به سزایی در بهره وری کارکنان داشته باشد عواملی از قبیل روشنایی، جریان هوا و مدیریت دما مربوط به نوع پرده ای است که نصب می شود.  هنگام انتخاب پرده برای دفتر کار باید موارد زیر را در نظر گرفت :

تابش خیره کننده : شما نمی خواهید تابش خورشید روی صفحه رایانه یا هر صفحه دیگر منعکس شود.

ورود گرما و نور از بیرون: مهم نیست که چه نوع دفتر کاری دارید، شما به پرده ای احتیاج دارید که باعث حفاظت از ورود نور و گرما شود.

دکوراسیون پرده های اداری عمدتا برای حفظ حریم خصوصی و امنیت استفاده می شود . اما آنها همچنین مزایای زیبایی شناختی خود را دارند.

انواع پرده مناسب برای دفتر کار

پرده غلتکی: این نوع پرده ها ورود بیش از حد نور خورشید را مسدود کرده و دما را تنظیم و عایق بندی می کنند . همچنین در گرمترین روزها پرتو های خورشید می تواند به مبلمان شما آسیب بزند به لطف پرده های غلتکی از صندلی و میز و رایانه و فرش خود محافظت کنید زیرا اثرات مضر نور آفتاب را کاهش می دهد .

پرده سلولی: متداول ترین مشکل دفاتر ورود نور طبیعی و افزایش دما است که پرده سلولی راه حل مناسبی برای آن است . زیرا باعث می شود نور طبیعی وارد اتاق نشود و از ورود گرما و سرما جلوگیری می کند. ساختار سلولی منحصر به فرد آن هوا را درون خود به دام می اندازد و مانعی ایجاد می کند که عایقی در برابر گرما و صدا است، مخصوصا برای فضای اداری با سرو صدای زیاد بسیار کاربردی می باشد.

پرده کرکره :بسیار پر طرفدار و اقتصادی و با دوام است و نگهداری از آن بسیار آسان می باشد. و حداکثر کنترل نور  و سهم زیبایی شناسی را در هر مکان فراهم می کند . و بیشتر مناسب پنجره های بزرگ است .

انواع پرده های  اداری مزایای خودش را دارا می باشد و هر یک می تواند به یک عنصر  برای جذاب کردن محیط تبدیل شود . همپنین فراموش نکنید که آنها عملکرد خاص خود را دارند بنابراین به سادگی می توان نوع پرده های اداری متناسب با شکل دفتر و نیاز خود را انتخاب کنید.

پست های مرتبط