دکوراسیون

چگونه با ترکیب رنگ ها یک دکوراسیون داخلی شاد خلق کنیم؟

دکوراسیون داخلی شاد

چگونه با ترکیب رنگ ها با همدیگر یک دکوراسیون داخلی شاد خلق کنیم؟

بدون شک مهم ترین عنصر در طراحی دکوراسیون داخلی رنگ می باشد. رنگ ها به طور مستقیم بر روی خلق و خوی افراد خانه و حال و هوای فضای محیط تاثیر می گذارند. به همین سبب در طراحی دکوراسیون داخلی بیش از همه چیز به عنصر رنگ توجه می شود. دقت داشته باشید که گاهی اوقات باید برای خلق یک دکوراسیون جذاب سنت شکنی کرد.

مثلا اکثر افراد رنگ های خنثی را برای رنگ دیوارها انتخاب می کنند، در حالی که اگر کمی ریسک کرده و از رنگ های کمتر استفاده شده چون زرشکی، بنفش یاسی، آبی کمرنگ و غیره استفاده کنند می توانند یک دکوراسیون داخلی شاد و جذاب خلق نمایند. ما در این مطلب به ترکیب رنگ ها برای خلق یک دکوراسیون داخلی شاد و جذاب می پردازیم، ادامه ی مطلب را با ما همراه باشید و برای خلق دکوراسیون داخلی جذاب کمی ریسک به خرج دهید.

نکات مهم در ترکیب رنگ برای دکوراسیون داخلی

قبل از هر چیز رنگ شناسی را به خوبی بیاموزید. بهتر است رنگ های هم طیف، مکمل، متضاد و غیره را شناخته و با اصول بکارگیری رنگ ها آشنایی داشته باشید. ست کردن در دکوراسیون داخلی خانه به معنای این نیست که همه ی اجزای خانه رنگ هایشان با هم یکی باشد و یا در یک طیف رنگی قرار گیرند، بلکه ست کردن به معنای این می باشد که رنگ ها با هم رابطه ای معنا دار داشته باشند و طوری در کنار یکدیگر قرار گیرند که باعث جلوه ی بیشتر همدیگر و جلوه ی بیشتر در محیط شوند.

دقت نمایید که قرار نیست همه ی دیوارهای یک خانه به یک رنگ باشند، می توان یکی در میان از رنگ های مختلف برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرد و یا حداقل یکی از دیوارها را متمایز از بقیه رنگ کرد. این رنگ متمایز باید مکمل و یا متضاد رنگ سایر دیوارها باشد.

قرار نیست که همیشه فرش ها، مبلمان و پرده با یکدیگر ست باشند، گاهی زیبایی در به کار بردن انواع رنگ ها در یک خانه می باشد. به عنوان مثال شما می توانید رنگ دیوارها را آبی آسمانی در نظر گرفته و رنگ مبلمان را طوسی با پایه های قهوه ای رنگ، و رنگ پرده ها را قرمز آتشین در نظر بگیرید. فرشی را که برای زیر مبلمان انتخاب می کنید بهتر است یک فرش پر نقش با انواع رنگ ها مانند قرمز، صورتی، زرد، کرم و طوسی باشد. می توانید یکی از دیوارها را به رنگ آبی فیروزه ای رنگ کرده و از دکوراتیوها و دیوارکوب های نقره ای، آبی، زرد و نارنجی، قرمز برای تزئین آن استفاده نمایید.

پست های مرتبط