پرده, دکوراسیون منزل ایرانی

چگونه رنگ پرده‌ها را مناسب خانه خود انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ پرده‌ها را مناسب خانه خود انتخاب کنیم

چگونه رنگ پرده‌­ها را مناسب خانه خود انتخاب کنیم، پنجره‌­ها در حقیقت مانند چشمان خانه شما هستند که با کمک انتخاب جنس، طرح و رنگ پرده مناسب برای پنجره‌های خانه می‌­تواند به زیبایی و شیک دیده شدن آن‌ها کمک بزرگی کنید.

زمانیکه شما هر بار وارد اتاق خود می‌­شوید، اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می­‌کند، رنگ پرده پنجره­‌ها و مقدار نور و روشنایی که وارد اتاق می­‌شود، می‌­باشد.

امروزه دانشمندان و روانشناسان علاقه‌مند به موضوع رنگ­‌ها دری از دانسته‌ها رو به روی ما باز کردند که متوجه شویم که چقدر رنگ­‌ها روی زندگی، احساسات، خانه‌­ها و حالات ما تاثیرگذار هستند.

از آنجائیکه یک خانه بدون پنجره در واقع مانند خانه‌های بدون روح زندگی و شادی می‌­باشد، بنابراین مهم هست که به انتخاب جنس، طرح و رنگ پرده مناسب برای پنجره‌های خانه اهمیت داده و آراستن آن‌ها را نادیده نگیرید.

حالا سوالی که اینجا مطرح می­‌شود این است که چه رنگی مناسب چه اتاقی می­‌باشد؟ ما در این مقاله درباره رنگ­‌ها بحث می­‌کنیم.

انتخاب رنگ پرده مناسب

قبل انتخاب رنگ پرده مناسب، خوب است که چند عنصر حیاتی را بدانید که به شما در تصمیم‌­گیری برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق­تان کمک می­‌کند.

چگونه رنگ پرده‌ها را مناسب خانه خود انتخاب کنیم

مهم‌ترین نکات در انتخاب رنگ پرده مناسب

یکی از مهم‌­ترین نکته­‌ها که قبل از هر حرکتی در انتخاب رنگ پرده مناسب باید آن را مشخص کنید، سبک یا استایل اتاق شما به خصوص رنگ دیوارها، کف، فرش و مبلمان می­‌باشد.

در حقیقت سبک به مانند ستاره اتاق است و سایر آیتم‌­ها یک ادیشن عالی برای دکوراسیون داخلی اتاق شما می‌­باشد.

اگر در دکوراسیون داخلی اتاق شما رنگ دیوارها، فرش یا اشیاء روشن است، بهترین انتخاب­تان برای رنگ پرده‌­ها رنگ خنثی می‌­باشد.

برعکس آن هم صادق است. به عبارتی اگر رنگ تمام اتاق و مبلمان شما خنثی است، رنگ مناسب برای پرده‌­های اتاق­تان که به فضای آن حس طراوت و زندگی ببخشد، رنگ روشن می‌­باشد.

اگر رنگ انتخابی شما برای رنگ پرده قرمز باشد، باید بدانید که رنگ قرمز نشان­‌دهنده هیجان و انرژی است و باعث فعال شدن انسان‌ها می‌­شود.

بنابراین پرده­‌های به رنگ قرمز مناسب آشپزخانه و ناهارخوری است.

رنگ نارنجی باعث ایجاد حس انعطاف­‌پذیری، راحتی و انرژی می‌­شود. این رنگ مناسب مکان­‌هایی است که در آن تمامی اعضای خانواده جمع می­‌شوند.

بنابراین پرده­‌های به رنگ نارنجی مناسب آشپزخانه است زیرا گوارش را بهبود بخشیده و احساس راحتی به انسان می­‌دهد.

رنگ سبز کاملاً مناسب پرده‌­های اتاق خواب شما می­‌باشد. زیرا این رنگ باعث ریلکس شدن شما شده که در داشتن خواب خوب و کافی بسیار تاثیرگذار است و همچنین اتاق را از اندازه واقعی خود بزرگتر نشان می­‌دهد.

پس برای اتاق خواب­‌های کوچک بهترین گزینه می­‌باشند. اما همانطور که می‌­دانید ممکن است رنگ سبز مناسب سلیقه اشخاص زیادی نباشد.

پست های مرتبط