دکوراسیون

چگونه پرده‌های اتاق نشیمن را با مبلمان هماهنگ کنیم؟

چگونه پرده‌های اتاق نشیمن را با مبلمان هماهنگ کنیم (2)

چگونه پرده‌­های اتاق نشیمن را با مبلمان هماهنگ کنیم؟ چقدر به دکوراسیون داخلی خانه خود اهمیت می­‌دهید؟ چقدر به هماهنگ بنظر رسیدن اجزای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن یا خانه خود اهمیت می­‌دهید؟

آیا تا به حال دکوراسیونی دیده‌­اید که پرده‌­ها با مبلمان هماهنگ نبوده است؟ آیا بنظر شما زیبایی دکوراسیون داخلی در وجود هماهنگی بین اجزای آن تعریف نمی‌­شود؟

در واقع داشتن یک دکوراسیون داخلی متعادل یعنی اینکه پرده‌­ها با مبلمان هماهنگ باشند. اتاق نشیمن قسمتی از خانه است که شما و اعضای خانواده بیشترین وقت خود را در آن به تماشای تلویزیون، بازی کردن و حتی انجام کارهای مختلف خود می­‌پردازید.

بنابراین مهم است که برای فضایی با این اهمیت زمانی را اختصاص دهید و انتخاب­‌هایی را داشته باشید که در آن پرده با مبلمان و سبک دکوراسیون داخلی اتاق هماهنگ باشد.

شما با کمی زمان و برنامه‌­ریزی می‌­توانید اتاق نشیمن خود را به گونه‌­ای دکور کنید که انگار یک طراح داخلی اینکار را انجام داده است. در ابن مقاله ما به بیان راهنمایی‌هایی در این باره می­‌پردازیم تا شما بتوانید به دکوراسیون داخلی دلخواه خود برسید.

 

چگونه پرده‌های اتاق نشیمن را با مبلمان هماهنگ کنیم (2)

نکاتی برای هماهنگی پرده در دکوراسیون داخلی

۱- در دکوراسیون داخلی همیشه قبل شروع به تغییر چیزی اولین نکته این است که اتاق خود را بررسی کنید و سبک نهایی مورد نظرتان را مشخص کنید. اتاق شما می‌تواند هر سبکی از مدرن، سنتی، بوهو و… داشته باشد. اینکه سبک دکوراسیون داخلی اتاق را ار قبل مشخص کنید به شما کمک می‌­کند که بدانید چه نوع پرده‌هایی بیشترین تناسب را با مبلمان دارند و در کنار هم بهترین ظاهر را برای فضای موردنظر می­‌سازند.

 

۲- سه رنگی که در مبلمان شما وجود دارد را برای هماهنگی و تناسب انتخاب کنید. به عبارتی اگر مبلمان شما طرح‌­دار است، از رنگ­‌های درون طرح برای هماهنگی استفاده کنید. برای مثال اگر صندلی­‌های مبلمان شما طلایی با گل‌­های قرمز و ساقه سبز و قهوه‌­ای است، رنگ­‌های قرمز، سبز و قهوه‌­ای می­‌تواند برای پرده متناسب باشد.

 

۳- آن سبک از پرده را انتخاب کنید که تکمیل­‌کننده سبک دکوراسیون داخلی اتاق شما باشد. برای مثال برای یک اتاق نشیمن با سبک سنتی می­‌توانید از آن سبکی استفاده کنید که پرده در دو طرف پنجره قرار می­‌گیرد و با قلاب یا طناب دکوراتیو از وسط باز می‌­شود.

 

۴- حالا که تا به اینجا سبک پرده مور دنظر خود را انتخاب کردید، کافیست در سبک موردنظر به دنبال رنگ­‍‌های متناسب بگردید. اگر مبلمان طرح­‌دار است، یک پرده با رنگ‌های هماهنگ در طرح گزینه مناسبی است. برعکس اگر مبلمان ساده است، یک پرده طرح­‌دار می‌­تواند جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما ببخشد.

پست های مرتبط