ریپرتاژ

درب آکوستیک

دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین مواردی از که بعد از ساخت خانه ویا خرید خانه جدید به فکر آن می رسیم. طراحی دکوراسیون داخلی معمولا پر هزینه است و به همین دلیل است که برخی از مرود این مهم را به دست کارشناسان نمی سپارند.

یکی از مهمترین راه هایی که می توان دکوارسیون داخلی با کمترین هزینه داشته باشیم، تبدیل درب چوبی قدیمی به درب آکوستیک چرمی است که با این روش می توانیم دکوراسیون داخلی بهتری با کمترین هزینه داشته بشایم.

ابتداد درب چوبی با یک mdf 3 میل به عنوان زیر کار پوشانده می شود و از چرم مصنوعی با کیفیت برای روکش آن استفاده می شود که در این فرایند می توان درب را به درب آکوستیک (عایق صدا) هم تبدیل کرد.

با ما همراه باشید تا با این روش کم هزینه دکوراسیون داخلی بهتری داشته باشیم.

یکی از تغییراتی که در دکوراسیون اداری و یا دکوراسیون منزل بسیار چشم گیر و تاثیر گذار می باشد استفاده از درب چرمی و درب آکوستیک می باشد. درب چرمی به دلیل استفاده از چرم در ساخت آن جلوه ای متفاوت به منزل و یا محیط کار شما می بخشد.

از دیگر ویژگی های درب های چرمی می توان به عایق صوتی، عایق حراتی آن اشاره کرد که امروزه به دلیل شلوغی و ازدحام استفاده از عایق صدا طرفداران بسیاری دارد.

قیمت درب چرمی بسته به کییفیت و جنس چرم و  mdf  بکار رفته بسیار متفاوت می باشد.

اما راهکاری پیشنهادی برای داشتن درب چرمی بدون پرداخت هزینه بالا برای دکوراسیون داخلی داریم: تبدیل درب چوبی قدیمی به درب چرمی جدید یکی از به صرفه ترین راه ها برای داشتن در چرمی جدید می باشد که با هزینه بسیار کمتری می توانید آن را بدست آورید.

توجه داشته باشید که جنس درب قدیمی باید از نوع چوبی باشد که استادکار بتواند به وسیله mdf  آن را تقویت کند.

بهترین نوع  mdfمصرفی برای تبدلی درب چوبی به درب چرمی جدید ام دی اف ۶ می باشد پس لازم است قبل از اقدام به دکوراسیون داخلی از استادکار اطمینان کامل در این زمینه را بدست آورید.

مواردی که در میزان هزینه شما برای تبدیل درب قدیمی به درب چرم تاثیرگذار هستند اندازه در و همچنین چرمی کردن یک طرف یا دو طرف درب می باشد.

لازم به ذکر می باشد می توانید هنگام اقدام به خرید و یا تبدیل درب چرمی آن را به درب آکوستیک نیز تبدیل نمایید.

 

تعمیرات مبل در تهران چه تاثیری در هزینه دکوراسیون داخلی دارد؟

 1. مطمئن شوید که مبل های شما ارزش تعمیر را دارند! منظور از ارزش تعمیر یعنی داشتن کلاف و یا بدنه مناسب و محکم مبل می باشد. در صورتی که بدنه و یا کلاف مبل شما شکسته و یا پوسیده باشد از تعمیر مبل خود داری نمایید زیرا پس از مدت اندکی و صرف هزینه، مجبور به خرید مبل جدید خواهید شد.
 2. اگر بدنه و یا کلاف مبل شما در صورت تقویت، ارزش تعمیر را پیدا خواهد کرد مطوئن شوید که این کار توسط تعمیرکار انجام خواهد شد.
 3. سعی کنید به مراکز معتبر برای تعمیر مبل و همچنید استادکار خبره و حرفه ای این امر را واگذار کنید و قبل از اقدام به عمل به توافق های لازم برسید حتی در زمینه ایاب و ذهاب!
 4. نمونه کارهای تعمیرکار را قبل از اقدام به تعمیر مبل با دقت نگاه کنید و از تمیزکاری، کیفیت در دوخت و … اطمینان حاصل نمایید.
 5. برای اقدام به روی کوبی که یکی از مراحل تعمیر مبل می باشد می توانید انتخاب پارچه مبل را خود برعهده بگیرید و یا وظیفه این امر را به تعمیرکار بسپارید.
 6. و …
 7. درب آکوستیک

اما درب آکوستیک در دکوراسیون اداری چیست؟

درواقع امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی امکانات زیادی در زمینه تولید و جذب صدا فراهم گشته است. درب آکوستیک یکی از امکاناتی است که به عنوان عایق صدا و همچنین عایق گرما می توان از آن استفاده کرد. اکثر مواقع از این درب ها برای دکوراسیون داخلیدر سالن های آنفی تئاتر، سینما، سالن های همایش و یا سالن های موسیقی از آن استفاده می کنند.

قیمت و هزینه درب های آکوستیک بسته به تعداد و جنس درب متفوت می باشد که پیشنهاد می کنیم برای اقدام به خرید به فروشگاه ها و نمایندگی های معتبر مراجعه نمایید.

جنس روکش درب آکوستیک از چرم می باشد زیرا دوام بیشتری نسبت به پارچه و انواع آن دارد.

به طور کلی پنل های آکوستیک به ۴ دسته تقسیم می شوند:

 1. پنل جاذب: همانطور که از اسم نام آن پیداست قابلیت حداکثر جذب صدا را دارند.
 2. پنل دیفیوز: برای پراکنده شدن صدا به ویژه در استدیو ها از آن استفاده می شود.
 3. پنل بیس ترپ: که برای به دام انداختن بیس ها در فرکانس پایین استفاده می شوند.
 4. پنل دیفیوز جاذب: که هم پخش کننده و هم جذب کننده صدا می باشد و در کف کاربرد دارد.

لازم به ذکر می باشد که درب آکوستیک نیز مانند درب چرمی قابل تبدیل می باشد و زیبایی زیادی در دکوراسیون داخلی دارد، به این صورت که شما با داشتن یک درب چوبی قدیمی و هزینه ای کمتر می توانید یک درب آکوستیک و درب چرمی جدید داشته باشید و زیبایی دکوراسیون خود را چندین برابر کنید.

امروزه به دلیل نوسانات قیمت در بازار اکثر مردم سعی می کنند نهایت استفاده را از وسایل خود ببرند و یا برای داشتن وسیله ای جدید به تبدیل و یا تعمیر آن بپردازند. تعمیر مبل نیز یکی از اموری است که به دلیل بالا بودن قیمت مبل در بازار، مردم به آن روی می آورند و با پرداخت هزینه ای کمتر صاحب یک مبل جدید و نو خواهند شد.

با رعایت نکات بالا می توانید با تعمیر مبل های خود بدون صرف هزینه های بالا از مبل هایی جدید و نو در دکوراسیون داخلی خود با آکوستیک درب  برخوردار شوید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید