پرده زبرا, دسته‌بندی نشده

آیا پرده‌های زبرا برای آشپزخانه مناسب هستند؟

آیا پرده‌های زبرا برای آشپزخانه مناسب هستند؟

آشپزخانه قلب خانه است. خانم ها بیشترین زمان را در این مکان سپری می کنند و حساسیت های به خصوصی درباره چیدمان و  دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارند. به همین دلیل فضای آشپزخانه باید به گونه ای طراحی شود که زیبایی و آرامش را توامان داشته باشد. نوع و شکل پرده برای آشپزخانه برای خانم ها به اندازه زیبایی و کارایی کابینت های آن حائز اهمیت است.

نورپردازی و روشنایی آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است.شاید نصب کردن یک لوستر یا چراغ آویزان شیک و زیبا نور آشپزخانه را به کلی تامین کند اما این شکل از نور موجب می شود هنگام کار در سایه خود قرار بگیرید و آشپزی برایتان چندان لذت بخش نشود.

 

 

آشپزخانه نیاز به نور طبیعی دارد. این نور طبیعی در کنار ایجاد نورهای مصنوعی می تواند جلوه ویژه ای به آشپزخانه شما  ببخشد. منبع نور طبیعی آشپزخانه که پنجره می باشد نیازمند پرده ای مناسب است. از مناسب ترین پرده ها برای آشپزخانه پرده زبرا است که بهترین قابلیت نورگیری را به شما هدیه می دهد. این پرده ها برای نصب نیاز به فضای زیادی ندارند به همین دلیل برای آشپزخانه هایی با فضای کم گزینه مناسبی هستند. همچنین  پرده زبرا برای مدت زمان زیادی در آشپزخانه این قابلیت را دارد که تمیز بماند. درصد کثیف شدن پرده در آشپزخانه نسبت به دیگر قسمت های خانه بیشتر است چون آشپزخانه ریخت و پاش بیشتری دارد و امکان دارد کسی با دست خیس یا چرب اقدام به کنار زدن پرده کند.

پرده های زبرا توسط ریسمانی که دارند قابلیت ایجاد نوردهی  و یا منع نور را بدون لمس پرده به ما می دهند. بی شک همه خانم ها به این موضوع فکر کرده اند و نتیجه حاصله انتخاب این پرده برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌اشان بوده است.

 

 

در خرید پرده آشپزخانه به موارد زیر دقت کنید.

  • انتخاب پرده های ساده و بدون طرح برای آشپزخانه هایی که کاشی و دیگر متریال های طرح دار دارند مناسب ترند. پرده هایی مانند پرده زبرا که بالارونده هستند انتخاب راحتی را در سادگی و ایجاد فضای بیشتر در اختیار شما قرار می دهند.
  • پرده های آشپزخانه در معرض کثیفی بیشتری قرار دارند به همین دلیل باید پرده هایی با کیفیت و مقاوم با قابلیت شست و شوی زیاد انتخاب کنید.
  • پرده های لوردراپه در برابر رطوبت و تابش نور خورشید از مقاومت بالایی برخوردارند و کاملا قابل شستشو هستند و برای آشپزخانه مناسبند. تنوع و رنگ بالای این نوع پرده ها انتخاب راحت تری را در اختیارتان قرار می دهد.
  • رنگ پرده انتخابی برای دکوراسیون آشپزخانه باید یک هارمونی مناسب با رنگ کابینت ها، کف پوش و دیوارهای آن داشته باشد. رنگ های گرم با تناژ پایین انتخاب های بهتری هستند چون در طولانی مدت برعکس رنگ های تند و سرد باعث دلزدگی نخواهند شد.
  • پرده های نازک و تمام تور مناسب آشپزخانه نیستند، زیرا در ساعات مختلف روز میزان تابش نور قابل پیش بینی نیست برای همین نیاز به زیر پرده دارند و برای تنظیم نور هرلحظه نیاز به دستکاری زیر پرده ها دارید که موجب کاهش عمر پرده می شود.

پست های مرتبط