پرده

۵ دلیل برای انتخاب پرده با رنگ گرم

امروزه انتخاب پرده با رنگ گرم  به دلیل تاثیری که رنگ­های گرم بر فضا و همچنین روحیه افراد دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

همان طور که می­دانید رنگ پرده یکی از تأثیرگذارترین رنگ­ها در دکوراسیون منزل می­باشد که نمی­توان بدون در نظر گرفتن رنگ آن، رنگ دیگر وسایل منزل و فضای داخلی منزل را انتخاب کرد و افراد با توجه به تحقیقات دانشمندان و روانشناسان که در زمینه تأثیر رنگ­ها در زندگی افراد و همچنین احساس آنها و روحیه­ی آنها برای انجام کارهای روزمره انجام شده در انتخاب رنگ پرده وسواس زیادی به خرج می­دهند.

 

رنگ­های گرم به دلیل جلوه زیبایی که در دکوراسیون منازل و همچنین افزایش روحیه­ی افراد برای انجام کارهای روزمره دارد بسیار مورد توجه افراد برای انتخاب پرده با رنگ گرم قرار گرفته است که از جمله دلایل این انتخاب می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  1. تأثیر پرده با رنگ گرم بر روحیه اعضای خانواده

شاید اولین دلیل استفاده از پرده با رنگ گرم، تأثیر رنگ­های گرم بر روی روحیه افراد و ایجاد حس زندگی و نشاط در افراد می­باشد.

 

 

به طور کلی از لحاظ علم روانشناسی رنگ­های گرم باعث افزایش سطح آدرنالین در بدن افراد می­شوند که نتیجه­ی آن افزایش نشاط و روحیه در افراد و نشانه شانس، شادی و سرور و همچنین عشق و علاقه می­باشد.

 

  1. قابلیت ست کردن پرده با رنگ گرم با رنگ دیوار و یا مبلمان منزل

یکی از متداول­ترین شیوه­ها برای انتخاب رنگ پرده، توجه به رنگ دیوار و یا رنگ وسایل چیده شده در فضای داخلی منزل مثل مبل، کوسن و …. می­باشد، برای مثال وقتی دیوار ما به رنگ قرمز می­باشد می­توانیم از یک پرده دولایه که لایه زیرین آن سفید و پرده­رویی به رنگ دیوار و یا دو درجه تیره­تر از رنگ دیوار است استفاده کنیم.

و یا هنگامی که پرده با رنگ گرم مانند رنگ قرمز استفاده می­کنیم می­توانیم از مبلمان همرنگ پرده استفاده کنیم تا دکوراسیونی هر چند زیبا­تر و خیره کننده­تر داشته باشیم.

  1. قابلیت استفاده پرده با رنگ گرم در کنار رنگ­های مکمل

رنگ­های مکمل به رنگ­هایی گفته می­شود که در چرخه رنگ در مقابل هم­دیگر قرار می­گیرند برای مثال مکمل رنگ نارنجی که از جمله رنگ­های گرم به شمار می­رود رنگ آبی است که از جمله رنگ­های سرد به شمار می­رود و افراد می­توانند با استفاده از رنگ آبی برای دیوار اتاق خود و همچنین استفاده از یک پرده نارنجی فضایی رنگارنگ و چشم­گیر در اتاق خود ایجاد کنند و از طراحی زیبای آن لذت ببرند.

  1. قابلیت استفاده از پرده با رنگ گرم در مکان­های مختلف منزل

پرده با رنگ گرم به دلیل دارا بودن ویژگی منحصر به فردی که رنگ گرم دارد قابلیت استفاده در مکان­های مختلف منزل را دارا می­باشد برای مثال از لحاظ علم روانشناسی رنگ نارنجی انرژی­زا است و باعث احساس راحتی در فرد می­شود و می­توان از این رنگ برای پرده در قسمت­هایی از منزل که افراد به دور هم جمع می­شوند استفاده کرد.

همچنین از پرده با رنگ گرم می­توان به دلیل تأثیر رنگ آن بر اشتها و همچنین هضم بهتر غذا در آشپزخانه استفاده کرد.

  1. حفظ حریم شخصی منزل افراد

از جمله دلایل مهم ایرانیان برای استفاده از پرده، حفظ حریم شخصی منزل و پوشش دید از بیرون منزل می­باشد. که پرده با رنگ گرم به دلیل تیره بودن می­تواند گزینه خوبی برای حفظ حریم شخصی افراد به وسیله استفاده از پرده می­باشد.

 

پست های مرتبط