وبلاگ

نقش پرده در دکوراسیون منزل چگونه است؟

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,

هنگامی که از انتخاب پرده ای مناسب برای پنجره یک محیط صحبت به میان می آید، اغلب ما آن را تنها به عنوان پوششی محفوظ برای ایجاد استقلال فردی در محیطی خصوصی و همچنین عنصری دکوراسیونی می شناسیم.

حال آنکه پرده علاوه براینها، نقشهای کاربردی بسیار مهم و متعدد دیگری نیز در طراحی داخلی ساختمان دارا می باشد که ایفای هر یک از آنها، باتوجه به نیازها و شرایطی از قبیل میزان نورگیری محل، نقشه و معماری ساختمان، سلیقه، چشم انداز بیرون و غیره متفاوت خواهد بود. لذا به جهت تنوع بسیار در مدل، رنگ و جنس پارچه های مصرفی برای این منظور، بر آورده نمودن سطح وسیعی از نیازها امکان پذیر است.

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,    

نقش پرده در دکوراسیون منزل

جنس ، نقش و طرح ، رنگ میزان رسانایی نور از آن و از همه مهمتر حد فاصل آن با کفپوش با توجه به اعداد چهار چوب خانه اهمیت ویژه ای دارد.

اغلب ما آن را تنها به عنوان پوششی محفوظ برای ایجاد استقلال فردی در محیطی خصوصی و همچنین یکی از وسایل موثر در دکوراسیون اما، نقشهای کاربردی بسیار مهم و متعدد دیگری نیز در طراحی داخلی ساختمان دارا می باشد که هر یک از آنها، باتوجه به نیازها و شرایطی از قبیل میزان نورگیری محل، نقشه و معماری ساختمان، سلیقه، چشم انداز بیرون و غیره متفاوت خواهد بود. لذا به جهت تنوع بسیار در مدل، رنگ و جنس پارچه های مصرفی برای این منظور، بر آورده نمودن سطح وسیعی از نیازها امکان پذیر است. در به صورت اشاره ای و فهرست گونه، نقشهای پرده را در دکوراسیون معرفی می کنیم .

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,

نقشهای پرده در دکوراسیون عبارتند از:

  • پرده عاملی برای ایجاد استقلال فردی در مکانی خصوصی
  • پرده عنصری تزیینی ـ کاربردی
  • پرده، عنصری صرفاً تزیینی
  • پرده، عاملی برای تفکیک فضا ها
  • پرده، عاملی برای رفع نواقص ساختاری
  • پرده، مانعی برای ارتباط فضاها
  • پرده، مانعی برای نفوذ گرما و سرما
  • پرده، مانعی درمقابل تابش نور شدید خورشید

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,

نور پردازی منزل

ترکیب رنگ های مختلف و هماهنگی آن با ترکیب وسایل و رنگهای موجود در فضای خانه بسیار مهم است سعی کنید با توجه به اندازه فضا و چهار چوب خود از رنگ ها نهایت بهره را ببرید . می توانید از لوستر ، چراغهای توکار، آباژور، آویزها و… استفاده کنید. شما می توانید به وسیله نور، فضایی را وسیع تر و یا کوچک تر نمایش دهید. برای این منظور کافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و کنج های محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مرکز شده و بزرگتر جلوه می کند. حال آنکه به عنوان مثال اگر در نورپردازی یک اتاق نشیمن تنها به منبع نورزایی برای روشن کردن منطقه ای کوچک در محدوده مبلمان بسنده کنیم، دامنه دید افراد محدود شده و در نتیجه فضا حتی کوچکتر از آنچه هست به نظر می آید.

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,

لوازم دکوری و کوچک منزل

انتخاب لوازم دکوری و تعیین محل نصب وقرار گیری آن موضوعی است که از اهمیت خاصی برخوردار است . انتخاب وچیدمان صحیح میتواند محیط دکوراسیون را چشمگیر نموده و نهایت زیبایی را در حد توان محیط خلق نماید . ولی در صورت اشتباه ، از زیبایی محیط خانه، کاسته و هر بیننده ای را متوجه این اشتباه سازد. لوازم دکوری به عنوان یک کلید می باشد ومی توان آن را به بازی شطرنج نیز تشبیه کرد چیدمان صحیح ضامن موفقیت است. ممکن است یک تصویر از دکوراسیون، ناگهان نظرشما را جلب نماید اگر با دقت به آن تصویر توجه نمایید خواهید دید که یک عنصر دکوری در آن محیط، مکمل مجموعه می باشد. بدین معنی که اگر آن شیء را از آن مجموعه حذف نمایید به شدت از توجه و جذابیت آن کاسته خواهد شد.

اشیاء هنری وزیبا به مجموعه اضافه نمایید ، تغییر را حس خواهید کرد. هرچه توان جلب توجه نمودن در محیط بیشتر باشد قدرت عنصر دکوری بیشتر است بهتر است در محیط های کوچک از عناصر و اشیاء کوچک استفاده نمایید. زیرا لوازم دکوری بزرگ در این محیط ها ، محدود بودن فضا را به سرعت بنمایش خواهد گذاشت.

سعی کنید فضای خالی را با وسایل تزیینی متناسب با محیط منزلتان پر کنید اما فراموش نکنید که این وسایل نباید چهره ای همراه با گرد و غبار و لک داشته باشند.

پرده منزل, پرده خانه, نقش پرده, پرده تزیینی, جنس پرده, پرده مدرن,

وسایل چوبی در منزل

چوب نماینده طبیعت در خانه شماست و روح زنده طبیعت را به فضای خانه شما تزریق می کند. چوب به نوعی فرزند آب محسوب می شود و آب منشأ آرامش است. در حافظه میزها و صندلی های شما درختان زیادی نفس می کشند.

بکار بردن درست و اصولی وسایل چوبی و همخوانی آن با وسایل خانه محیط بسیار دلچسبی را ایجاد میکند.خوب است بدانید چوب و وسایل چوبی فقط دو نقش مثبت یا منفی را برای دکوراسیون منزل ایجاد میکنند و هیچ وقت نقشی خنثی ندارند پس سعی کنید در انتخاب وسایل چوبی هوشمندانه عمل کنید تا تاثیر مثبتی در منزل شما ایجاد کند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید